Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Zmarł najbardziej lojalny pracownik świata. 84 lata w tej samej firmie

9
Podziel się

Nie żyje najbardziej lojalny pracownik świata - John Burns. Przepracował aż 84 lata dla tej samej brytyjskiej firmy prawniczej, a kilka tygodni przed śmiercią obiecywał, że przejdzie w końcu na emeryturę.

Zmarł najbardziej lojalny pracownik świata. 84 lata w tej samej firmie
John zmarł w wieku 98 lat.
bEUTSpqt

John Burns miał 98 lat i do końca swojego życia pracował w TC Young Wilson Terris w Edynburgu. W firmie prawniczej zatrudnił się mając zaledwie 14 lat.

84 lata w jednej firmie

Najbardziej lojalny pracownik świata zmarł we śnie w zeszłym miesiącu, wkrótce po swoich urodzinach. Do końca życia był aktywny i rezygnował ze swoich obowiązków. Na kilka tygodni przed śmiercią obiecał, że wkrótce przejdzie na emeryturę.

bEUTSpqv

John rozpoczął współpracę z firmą - wówczas Laird & Wilson Terris - w 1936 roku. Miał 14 lat i po zdaniu testów z języka angielskiego i matematyki otrzymał funkcję pomocnika. Zajmował się drobnymi sprawami, dostarczaniem dokumentów i przesyłek.

Zobacz także: Kafelki, po których stąpał Jezus. Niezwykła praca archeologów

59-letni syn Johna powiedział, że sekretem na tak długie i aktywne życie, jest optymizm. John, nawet gdy napotykał na przeciwności losu starał się nimi nie przejmować i mawiał "Musisz się z tym zmierzyć". Ponadto uwielbiał sport.

bEUTSpqB

Pomimo przepracowania w jednym miejscu aż 84 lat, nie pobił nigdy rekordu Guinessa. W trakcie II wojny światowej zaciągnął się bowiem do wojska. Rekord należy do Waltera Orthmanna z Brazylii, który był zatrudniony nieprzerwanie przez 81 lat i 85 dni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUTSpqW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Niezastąpiony
12 miesięcy temu
I jak firma sobie bez niego teraz poradzi?
Fred
12 miesięcy temu
A to nie Papież będzie?
Emeryt
12 miesięcy temu
Kto w to uwierzy że 98latek może sprawnie wykonywać pracę umysłową w czasach internetu o fizycznej nawet nie ma co pisać. Chyba że za tyle lat pracy dostał stanowisko dyrektora tyle i nic już nie robił tylko przychodził do pracy -taka maskotka firmy. Może autor tego newsa napisał by co robił 98 latek w pracy ale nie jak miał 14 lat.
bEUTSpqX
Juzek
12 miesięcy temu
Jak ktoś nie ma nic innego poza pracą to niech pracuje aż zdechnie. Ja teraz nie mam czasu na żagle, spływy kajakowe, rajdy rowerowe, wędkarstwo, pracę w ogrodzie i spotkania ze znajomymi. Więc nie mogę się doczekać emetytury, bo czas dla siebie i święty spokój jest w pewnym wieku najcenniejszy.
Za stary
12 miesięcy temu
W Polsce by juz go dawno wyrzucili bo za stary. W wieku 56 lat zodtslby podlany na bruk i siedzial by w domu i dlubal s nosie. To firma byla lojalna i mądra korzystała z jego doswiadczenia u nas yo sid nie liczy.... Tyle w temacie
Irhgefih
12 miesięcy temu
ZUS w Polsce by sie cieszył,tyle kasy by zostawił,skoro nie zdążył prZjesc na emeryturę, chyba ze w Anglii jest dziedziczenie niewykorzystanej kasy....
Recenzent
12 miesięcy temu
Czyta to ktoś, przed publikacją?
Lolo
12 miesięcy temu
Kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz pracował.
TaDzik
12 miesięcy temu
Mam kilku znajomych który mimo wieku dalej pracują darzę ich wielkim szacunkiem ( ja mam 38 oni po 65,70 i 72 ) jak pytam czemu nie przejdą na emeryturę to mi odpowiadają ze puki coś robią czuja się potrzebni a na emerytury tylko by czekali na koniec.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić