Robert Czykiel| 

Zmarła pielęgniarka. Kolejna ofiara koronawirusa w polskiej służbie zdrowia

23

W szpitalu w Grudziądzu zmarła Katarzyna Zawada, która pracowała w Toruniu. Doświadczona pielęgniarka została zakażona koronawirusem.

Koronawirus w Polsce. Zmarła trzecia pielęgniarka
Koronawirus w Polsce. Zmarła trzecia pielęgniarka (oipip.torun.pl)

Tydzień temu zmarła pani Dorota, która pracowała w szpitalu w Zawierciu. 52-latka zakaziła się koronawirusem. Niestety, mamy kolejną ofiarę w polskiej służbie zdrowia. Tym razem jest to pielęgniarka, która pracowała w Toruniu.

Koronawirus w Polsce. Zmarła trzecia pielęgniarka

Katarzyna Zawada pracowała na oddziale obserwacyjno-zakaźnym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. 52-latka źle znosiła zakażenie i na początku kwietnia trafiła do szpitala w Grudziądzu. Po miesiącu zmarła, co potwierdziła Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Toruniu.

Była osobą, która kochała pacjentów. Nie zważając na trudny czas pandemii z zaangażowaniem wypełniała swoje obowiązki. Pełna ciepła, ciesząca się sympatią i uznaniem współpracowników, którzy zawsze mogli liczyć na jej pomoc i wsparcie. Niestety będąc na pierwszej linii walki z koronawirusem, poniosła najwyższą cenę - czytamy na stronie toruńskiej ORPiP.

Pani Katarzyna osierociła trójkę dzieci. To trzecia pielęgniarka w Polsce, która zmarła po zakażeniu koronawirusem. W całej Polsce do tej pory stwierdzono ponad 800 zgonów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić