Zmiana planów. Rząd rezygnuje z tych obostrzeń

1124

Od środy (15 grudnia) nie będzie sygnalizowanych wcześniej limitów pasażerów w komunikacji zbiorowej. Rząd rezygnuje z ograniczenia zakładającego 75 proc. zajętych miejsc w autobusach komunikacji miejskiej, pociągach oraz tramwajach.

Zmiana planów. Rząd rezygnuje z tych obostrzeń
Mateusz Morawiecki (PAP)

Reporter RMF FM Mariusz Piekarski donosi, że rząd zrezygnował z limitów w komunikacji zbiorowej ze względu na opór resortu infrastruktury i przewoźników - głównie kolejowych.

Ci przekonywali resort zdrowia, że limit 75 proc. zajętości miejsc jest nie do wyegzekwowania. Jednak rok temu, przy wprowadzaniu podobnych obostrzeń, rząd takimi głosami się nie przejmował - pisze rmf24.pl.

Sukces przewoźników. Limitów w komunikacji publicznej nie będzie

RMF FM ustaliło, że przewoźnicy kolejowi podkreślali, że w tej chwili nie da się wprowadzić limitu miejsc, choćby na lokalnych trasach. To dlatego, że pasażerowie mają już wykupione bilety miesięczne.

Tłumaczyli również, że nie ma czasu na weryfikację certyfikatów covidowych przez konduktora. W przypadku komunikacji miejskiej to wręcz niemożliwe.

W komunikacji zbiorowej ma być jednak więcej kontroli, czy pasażerowie respektują zasady bezpieczeństwa i zasłaniają twarz.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić