Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Zmiany na liście leków refundowanych. Usunęli 95 pozycji

16
Podziel się:

Na liście leków refundowanych znalazły się 103 nowe produkty. Za dobrze być jednak nie może. Zdecydowano bowiem również o usunięciu 95 pozycji, które do tej pory były uwzględnione w tym zestawieniu.

Zmiany na liście leków refundowanych. Usunęli 95 pozycji
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Ministerstwo Zdrowia opublikowało zaktualizowaną listę leków refundowanych. Najnowszy wykaz obowiązywać będzie już od 1 marca 2022 roku.

Zdecydowano o dodaniu 103 produktów i nowych wskazań. - Dla 270 produktów wprowadzono obniżki urzędowych cen zbytu (od 0,01 zł do 4 390,01 zł). Dla 13 produktów podwyższono urzędowe ceny zbytu (od 0,32 zł do 194,40 zł) - wylicza Polska Agencja Prasowa.

Zaznaczono ponadto, że dla 302 pozycji w obwieszczeniu spadnie dopłata pacjenta (od 0,01 zł do 452,70 zł). Poza tym dla 125 pozycji wzrośnie dopłata pacjenta (od 0,01 zł do 13,47 zł).

Dla 469 produktów ulegną obniżeniu ceny detaliczne brutto (od 0,01 zł do 347,00 zł). Dla 16 produktów wzrosną ceny detaliczne brutto (od 0,17 zł do 11,54 zł) - informuje PAP.

Gdzie znaleźć nową listę leków refundowanych?

Z nowej listy leków refundowanych usunięto 95 produktów bądź wskazań, które znajdowały się w poprzednim zestawieniu.

Nowa lista została udostępniona na stronie rządowej. Można ją znaleźć tutaj.

Zobacz także: Polityk PiS pokazał emeryturę matki. "To jak paski w TVP"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(16)
Ada
4 miesiące temu
PiS sam sobie szkodzi, bo jak wymrą najstarsi to kto będzie na nich głosował?
Dziękuję
4 miesiące temu
Za to insulina novorapid i tresiba gigantycznie podrożały dzięki rządowi PiS, a drożały od 2017 roku jak tylko PiS zajął się grzebaniem w przepisach! Dziękuję ci PiS! Widzimy się przy urnach!!!!!!!!
Gość
4 miesiące temu
Niektóre na astmę staniały inne zdrożały
Róża
4 miesiące temu
Bardzo podrożały leki na astmę,bo przepisuje się je chorym na covid. Są też problemy z dostępnością:(
Babcua
4 miesiące temu
Lek na astmę płaciłam 10zl po nowym ładzie place 85zl
Anka
4 miesiące temu
A kto obiecywał przed wyborami DARMOWE LEKI dla seniorów?...Tu się walczy o ciężko uszkodzone płody bo życie jest najważniejsze a drugą ręką wydaje się wyrok śmierci na setki tysięcy osób, których nie będzie stać na wykupienie koniecznych leków.
Szef
4 miesiące temu
Czyli kto ma forsę to kupi sobie leki - ci z Rządu i przy nim -a biedota będzie umierać, bo nie stać ich na leczenie!!! Nie ładnie!!!! Nie trzeba wojny czy covida, by " ubyło" biednych Polaków.
Miau
4 miesiące temu
Właśnie tak to wszystko działa, tu się mydli oczy Ukrainą gdzie podobna sytuacja tam ciągnie się od8lat,Natomiast wycofuje się po cichu masę refundowanych leków, Ziobro załatwia sądy i działa by stracić unijne pieniądze.Taka to wojna.
Xcc
4 miesiące temu
Dla Ukrainy kasa potrzebna
cierpiąca
4 miesiące temu
Zrobiłam test genowy zgodnie z zaleceniem w ulotce, na drugi dzień zaczął mnie boleć nos , w komorze nosa wystąpiło pieczenie i pojawiły się ranki, w drugiej przegrodzie zrobiły sie juz strupy.Zastanawiam się, czym te waciki testowe są nasycone, skoro powodują takie działania uboczne.
19ŁadPolski
4 miesiące temu
Czy są tam leki pocovidowe?
Ola
4 miesiące temu
Ttzeba mieć końskie zdrowie, aby tyle leków jeść
Buba
4 miesiące temu
Ludzie schorowani i emeryci nie mamy się leczyć aby przedłużyć życie my mamy umierać bez wyjątku dzieci, dorośli i emeryci a rząd będzie myślał nad liczbą nowych urodzeń i udawać że się nami przejmują
Emeryt
4 miesiące temu
Niech już przestaną pie..przyc o waloryzacjach, trzynastkach i czternastkach, kiedy emeryt to schorowany człowiek i bez leków nie da się funkcjonowac. Rządzący leki najczęściej stosowane w przewlekłych chorobach ściągają z listy leków refundowanych, gdzie emeryt musi płacić za sprawdzony już przez lata 100%, a o tym jakoś nie mówią głośno, że pieniądze, które emeryt dostanie, to trzynaście razy mu rząd z kieszeni wyciągnie. Galopująca inflacja, podwyżki cen gazu /nie z winy UE, jak tłumaczą/, prądu, czynszu, rosnące ceny w sklepach itp. to jakaś masakra. Nigdy tak źle nie było. Dojna zmiana, prawdziwie dojna.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić