aktualizacja 

Opadły im szczęki. Oto co żołnierze z USA i Norwegii zrobili z czołgami

482

Korpus Piechoty Morskiej USA i norweski Batalion Telemark testowały czołgi Leopard 2 i M1A1 Abrams. Podczas ćwiczeń wojskowych zaprezentowano m.in., jak driftować czołgiem. Wygląda świetnie, ale jak przestrzega redakcja serwisu autoblog.com, to nie żarty. Okazuje się, że to poważne ćwiczenie wojskowe.

Opadły im szczęki. Oto co żołnierze z USA i Norwegii zrobili z czołgami
Kadr z niesamowitego wideo (YouTube, Your Future Car)

Niemieckie i amerykańskie czołgi, które widzimy na poniższym wideo, kierowane przez amerykańskich i norweskich żołnierzy, zachwyciły internautów. Wszystko z powodu zjawiskowych akrobacji, jakie wykonywały. Czołgi Leopard 2 i klasyczny M1A1 Abrams driftowały na lodzie, co, jak się okazuje, nie jest sztuczką, a poważnym ćwiczeniem wojskowym.

Ćwiczenia przeprowadzono w Renie w Norwegii. Wszystko po to, aby poprawić osiągi w niskich temperaturach maszyn, a także, aby żołnierze nauczyli się, w jaki sposób zachowuje się czołg w niesprzyjających warunkach i jak reagować, kiedy po prostu ślizga się po podłożu, podaje serwis autoblog.com.

Zobacz także: Norweskie czołgi driftują w Renie

Ta technika jazdy jest kluczowa. Bez jej opanowania działania zbrojne prowadzone w miejscach takich jak Norwegia byłyby o wiele mniej skuteczne.

Driftujące czołgi w Norwegii brzmią i wyglądają na niezłą zabawę, ale w rzeczywistości jest to poważne ćwiczenie wojskowe - czytamy w serwisie autoblog.com.
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić