Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Papież Franciszek zdecydował. Ważna informacja dla wszystkich katolików

65
Podziel się:

Papież Franciszek ogłosił ważne dla katolików zmiany w kalendarzu. Chodzi o 29 lipca.

Papież Franciszek zdecydował. Ważna informacja dla wszystkich katolików
(Getty Images)

Tego dnia katolicy tradycyjnie obchodzili wspomnienie liturgiczne świętej Marty. Teraz "dołączą" do niej jeszcze dwie ważne dla chrześcijaństwa postaci.

Zgodnie z decyzją papieża Franciszka 29 lipca będzie się odbywać wspomnienie liturgiczne nie tylko św. Marty, jak to było do tej pory, ale też świętej Marii oraz świętego Łazarza. Swój wybór papież uzasadnił tym, że wszyscy troje są bliskimi przyjaciółmi Jezusa i zasługują na szczególne upamiętnienie.

Pan Jezus zaznał u Marii, Marty i Łazarza rodzinnej atmosfery i przyjaźni, dlatego Ewangelia według świętego Jana podaje, że ich umiłował. Marta była dla niego hojną gospodynią, Marta słuchała uważnie jego słów, a Łazarz wstał z grobu na rozkaz tego, który pokonał śmierć – uzasadnił papież Franciszek w dekrecie kongregacji.
Zobacz także: Zobacz też: Papież pojawił się w białej masce. Franciszek wziął udział w modlitwie o pokój

Decyzja papieża Franciszka pociąga za sobą konsekwencje dla duchownych. Mają oni obowiązek dopilnować aktualizacji ksiąg liturgicznych z zakresu mszy świętej oraz liturgii godzin.

Wcześniej upamiętnienie Marii i Łazarza było niemożliwe, ponieważ Kościół miał wątpliwości odnośnie ich tożsamości. Obecne przyjmuje, że tych dwoje oraz święta Marta stanowili rodzeństwo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(65)
werty
10 miesięcy temu
modlitwa to jak robić NIC i myśleć, że się pomaga.
Beata123
rok temu
Każda katolicka osobą ma prawo wyrażać kult wniesiony Panu Bogu.Maria jest i była zawsze w sercu BOGA.
Pdw
rok temu
Rozumiem że jesteście katolikami i tak dalej ale mało wiecie że ten Franciszek nie jest prawdziwym papieżem tylko antypapiezem , widocznie nie macie czasu poczytać o legionie Chrystusa i o tym co ten papież zataja, świetujcie jak najbardziej ale szkoda że nie rozumiecie tego ze Watykan to mafia i zło , ci ludzie potrafią zgwałcić dziecko A potem odprawiać mszę , wiem że i tak nie przyznacie mi racji wcale jej nie oczekuje , sam wierzę w Boga i pragnę go jak wy ale coś jest nie tak moi drodzy na szczęście przyjdzie ponownie mesjasz i wszystko naprawi , szkoda że nie zdaliscie sobie sprawy że w takie coś jak Watykan może być narzędziem szatana , ładnie doprawiamy mszę ładnie mówimy A za zamkniętymi drzwiami dzieją się rzeczy o których wam się nie śniło.
malpra
rok temu
przecież słynna córka papieża Lukrecja też zastępowała go kiedy wyjeżdżał z Rzymu.
Beata123
rok temu
Miłość to najwiekszy dar od Boga
Jastrząb
rok temu
Co on kombinuje?
Morse
rok temu
....i niech wroci woda świecona do kosciolow przy wejsciu!!!!!!!!
Sevaris
rok temu
Wiary nam nikt nie zabroni,ja wierzę,ale każdy człowiek ma wolną wolę,sam Bóg nam to dał i każdy kto czytał Pismo Święte o tym powinien pamiętać.Nie osądzajmy! Bo sami będziemy sądzeni.Wiem ,że to trudne ale wierzmy w Boga i jego dekalog a nie w księży , którzy tak naprawdę nie mają nic z Nim wspólnego!:)
Apis
rok temu
K. Deschner napisał " im większy bełkot wydobywa się z ich ust, tym większe uwielbienie tłumów"
Apis
rok temu
Średniowiecze,,,,,
Okey
rok temu
Tak to jest ok bo o tym piszę w Biblii
Ssp
rok temu
Co za tępota autora! Nawet do trzech zliczyc nie potrafi!!!Marta i Marta ... Litości... Wymienię kolejno rodzeństwo z Betanii: Marta! Maria! Łazarz! Dzieci Teofila z Antiochii
Peri
rok temu
Czyli tak trochę po znajomości😉😁
Nauczyciel
rok temu
Tam jest pomyłka...Marta przygotowyłała posiłek a Maria słuchała Pana Jezusa..
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić