Zmuszają do tego jeńców. Sami chwalą się nagraniami

Ukraińscy żołnierze, którzy przebywają w niewoli w tzw. Ługańskiej Republice Ludowej są wysyłani na pracę przymusową - informuje ukraińska rzeczniczka praw obywatelskich Ludmyła Denisowa. Z nagrań, którymi chwalą się propagandyści, wynika, że okupacyjne władze zmuszają do zbierania ciał nieżyjących Ukraińców.

Zmuszają do tego jeńców. Sami chwalą się nagraniami
Zmuszają ukraińskich jeńców do zbierania ciał zmarłych (Facebook)

O sytuacji Ludmyła Denisowa poinformowała na Facebooku. Rzeczniczce praw obywatelskich udało się dotrzeć do nagrania, które zostało opublikowane przez jeden z propagandowych kanałów tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej na Telegramie.

Jeńcy są zmuszani do zbierania ciał

Nagranie świadczy o tym, że schwytani przez najeźdźców ukraińscy żołnierze, którzy obecnie przebywają w niewoli na okupowanych terenach obwodu ługańskiego, są zmuszani do zbierania ciał zmarłych Ukraińców.

Na filmie żołnierze mówią, że rzekomo pracują na zasadzie wolontariatu. Denisowa uważa jednak, że Ukraińcy zostali zmuszeni do powiedzenia takich słów. Agresorzy twierdzą, że ciała ukraińskich żołnierzy będą przetrzymywane "do czasu nawiązania dialogu" z Ukrainą lub do czasu, gdy krewni sami po nie przyjdą.

Korzystając z pracy ukraińskich jeńców wojennych, okupanci naruszają art. 49 i 52 Konwencji Genewskiej o traktowaniu jeńców wojennych – wspomniała Denisowa.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jasny sygnał USA

Rzecznik Pentagonu John Kirby powiedział w czwartek, że USA oczekują od Rosji traktowania ukraińskich żołnierzy zgodnie z Konwencją genewską. - Jak już stwierdziliśmy wcześniej, oczekujemy, że wszyscy jeńcy wojenni będą traktowani zgodnie z Konwencją genewską i prawem wojennym. Będziemy to uważnie obserwować – podkreślił Kirby na konferencji prasowej.

Zobacz także: "Cmentarzysko czołgów" w ukraińskich lasach. Nagranie pokazuje potężne straty Rosji
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić