aktualizacja 

Są wyniki sekcji zwłok psów. Nie żyje dwóch mężczyzn

228

W lipcu 48-letni mężczyzna w gminie Jeziorzany (woj. lubelskie) został zagryziony przez dwa owczarki belgijskie. Kilka dni później w tej samej gminie znaleziono drugiego martwego człowieka. Był nim 67-latek. Czy zagryzły go psy? Znamy już odpowiedź na to pytanie.

Są wyniki sekcji zwłok psów. Nie żyje dwóch mężczyzn
Śmierć 67-latka w gminie Jeziorzany. Czy psy zagryzły mężczyznę? (Getty Images, Suqui Sanchez)

Przypomnijmy, że w lipcu psy zaatakowały 48-letniego mężczyznę, gdy ten jechał na rowerze do swojej siostry. Były to owczarki belgijskie. To psy obronne, duże i silne. Często służące w formacjach policyjnych. Bardzo posłuszne, ale też niebezpieczne, jeśli zostały źle ułożone przez człowieka, który nie wie, jak obchodzić się z tą rasą.

48-letni mężczyzna, widząc agresywne psy, miał wspiąć się na znajdujące się w pobliżu drzewo. To jednak nie pomogło. Zwierzęta i tak zdołały go dopaść. Policjanci w trakcie interwencji musieli użyć broni i je zastrzelić.

Kilka dni po tej tragedii, niedaleko jej miejsca dokonano innego wstrząsającego okrycia. W gminie Jeziorzany (woj. lubelskie) został znaleziony martwy 67-latek. Na jego ciele znajdowały się ślady zębów. Pierwsze hipotezy mówiły o tym, że starszy mężczyzna także mógł zostać zagryziony przez groźne psy.

Z żołądka zastrzelonego psa pobrano materiał genetyczny do badań. W pierwszym wypadku potwierdzono, że przyczyną śmierci 48-latka było zagryzienie. Badanie przeprowadzono także w celu ustalenia, czy zwierzę miało coś wspólnego ze śmiercią znalezionego kilka dni później 67-latka.

Brak jest danych potwierdzających, że w żołądku zwierzęcia znajdował się materiał genetyczny tego mężczyzny - informuje Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Martwy mężczyzna w Krępnie. Prokuratura czeka na wyniki sekcji zwłok

Prokuratura w Lublinie wyklucza więc, że w tym przypadku do śmierci mężczyzny przyczynił się akurat ten zastrzelony pies. Najprawdopodobniej mężczyzna w ogóle nie zmarł z powodu ataku psów, śledczy czekają jednak na ostateczne wyniki sekcji zwłok, które pojawią się niebawem.

Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić