o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Znane aktorki okradzione. Straciły milion złotych

98
Podziel się

Polskie aktorki dały się podejść metodą "na policjanta". Przez brak odpowiedniej czujności straciły około 1 mln złotych! Wiemy, jak dokładnie zachowywał się oszust.

Znane aktorki okradzione. Straciły milion złotych
Policja - zdj. ilustracyjne (Pixabay)
bDZVQDVN

Do wielkiego oszustwa doszło 24 lutego. Wówczas - jak informuje PAP - do 33-letniej aktorki teatralnej zadzwonił mężczyzna, który podawał się za funkcjonariusza policji Arkadiusza Nowickiego. Przekonał kobietę, że pieniądze zgromadzone przez nią i jej rodziców są zagrożone atakiem hakerskim.

Wiarygodność policjanta miała potwierdzić przez wybranie na klawiaturze telefonu #112. Wszystko zostało upozorowane tak, by 33-latka nie zorientowała się, że rozmawia z przestępcą.

bDZVQDVP

Kobieta została zmanipulowana do przelania 152 tysięcy złotych na wskazany rachunek bankowy. Późnej okazało się, że z jej konta zniknęło 15 200 zł, a rozmówca tłumaczył, że wszystko za sprawą hakerów. W ten sposób chciał się uwiarygodnić.

33-latka zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Szybko zawiadomiła o wszystkim policję. Śledztwo w tej sprawie prowadzi warszawska prokuratura okręgowa.

W tym samym tygodniu oszukać dała się aktorka znana z sensacyjnych filmów Patryka Vegi. Najprawdopodobniej dzwonił do niej ten sam mężczyzna - również podawał się za Arkadiusza Nowickiego. Kobieta przelała mu blisko 500 tys. złotych.

bDZVQDVV

Oszustwo "na policjanta". Takich prób było więcej

Ujawniono, że częściej dochodziło do prób wyłudzenia pieniędzy od polskich aktorek. Pod koniec lutego podobne propozycje "współpracy z policją" dotarły do młodej aktorki i jej menedżerki. Tutaj oszust przekonał kobiety do przelania prawie 100 tys. euro.

70 tys. euro oczekiwał natomiast od innej, 41-letniej aktorki. Ona uniknęła straty środków, ale przestępcy się jej odgrażali, o czym zostały zawiadomione odpowiednie służby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZVQDWq
Źródło:
KOMENTARZE
(98)
PIOTR
3 dni temu
TAK PRÓBOWANO OBRABOWAC MOJA MAMĘ!!!!!I TU TYLKO CZUJNOŚĆ JĄ URATOWAŁA!!!!!!!!!ZBYT WIELE RZECZY SIE NIE ZGADZAŁO!!!!!!!TYLKO CZUJNOŚĆ!!!!!!!!!!
nielegalne
2 miesiące temu
to dotyczy też starszych ludzi, czas, zaskoczenie, wyłudzenie pomocy, szczególna sytuacja. Jednak: policja to poważna instytucja i nie może używać wcale prywatnych pieniędzy. Brak podstaw i odpowiedzialność, np. w momencie utraty. Również policja i system bankowy to nie taka padaka, żeby ktoś się krył po kątach. Tak więc w ten sposób nie można się wykazać byciem ważnym i pomocnym.
Ha ha ha!
2 miesiące temu
Oj głupiutkie te aktoreczki, głupiutkie...
bDZVQDWr
Marecki
2 miesiące temu
Skąd pieniądze? Przecież jeździły do arabusów.
Nick
2 miesiące temu
Fajnie że nazwiska pamiętają, no cóż łatwo przyszło łatwo poszlo
J.....
2 miesiące temu
TO TE "BIEDNE ARTYSTKI",KTÓRE NIE MAJĄ ZA CO ŻYĆ??????
Kolo
2 miesiące temu
Koloo
Morfeusz
2 miesiące temu
A podobno mało zarabiają
gość
2 miesiące temu
Ma 33 lata i nie słyszała o takich oszustwach? Żałosne. Pretensje do siebie!
sciema
2 miesiące temu
lipny artykuł bo o dziwo nie ujawnia jakie to były aktorki i skąd.
el-ka
2 miesiące temu
Idę narazie obejrzeć film Filadelfia lub Skazani na shawshank. Wiem,to nie są nowe filmy,ale to klasyka kina. Lub poczytam dobrą książkę opartą na faktach autentycznych.
Rico
2 miesiące temu
Przykre ,no ale na biednych nie trafilo
myśliciel
2 miesiące temu
Gdy słyszę takie historie zawsze zadaję sobie jedno pytanie. Skąd w ogóle osoby o takim ilorazie inteligencji weszły w posiadanie takich pieniędzy?
bDZVQDWj
Znawca
2 miesiące temu
Łatwo przyszło, łatwo poszło...na biedaka nie trafiło. Trochę mniej ZANZIBARU, bo berety od słońca przestają myśleć.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić