Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Znany artysta zakpił z Jana Pawła II? Opublikował wulgarną grafikę

431
Podziel się:

Popularny grafik Joan Cornella udostępnił w środę nową grafikę. Czy uderzył nią w polski Kościół i papieża Jana Pawła II?

Znany artysta zakpił z Jana Pawła II? Opublikował wulgarną grafikę
Joan Cornella uderza w Jana Pawła II? (Getty Images)

Joan Cornella to jeden z najpopularniejszych współczesnych grafików. Charakteryzuje się surrealistycznym poczuciem humoru, którym wytyka słabe i wrażliwe punkty społeczeństwa. Z satyryczny sposób pokazuje nasze najgorsze cechy, często naśmiewa się też z aktualnej sytuacji politycznej i głośnych wydarzeń na świecie.

Tak zrobił i tym razem. Joan Cornella w środę udostępnił swoją nową grafikę. Przedstawia ona pomnik postaci z charakterystyczną dla ilustracji Cornelli twarzą. Przypomina ona duchownego z uniesionymi do góry dłońmi. Jednoznaczny podpis tłumaczy wszystko.

Pomnik dla jakiegoś gościa, który wykorzystał seksualnie dzieci - mówi napis na grafice.

Oczywiście grafik nawiązuje w ten sposób do głośnych kościelnych afer z pedofilią na pierwszym miejscu. Coraz więcej mówi się o przerażających historiach dzieci wykorzystanych przez duchownych oraz o tuszowaniu przez władze Kościoła tych spraw. Czy Cornella mówi o Polsce?

W ciągu zaledwie kilku godzin pod ilustracją zamieszczono tysiące komentarzy. Szybko zareagowali również Polacy, którzy wręcz przejęli tę sekcję. Jedni zastanawiają się, czy Cornella w ten sposób nie uderza w Jana Pawła II. Faktycznie na całym świecie pomników papieża Jana Pawła II w podobnej pozycji z dłońmi w górze jest masa. Jeszcze inni postanowili pociągnąć ten żart udostępniając inne obrazki obrażające papieża Polaka, które doczekały się swojej nazwy - "cenzopapy".

Czym są "cenzopapy"?

Fani Cornelli zza granicy nie do końca rozumieją fenomen wyśmiewania papieża Jana Pawła II przez młodych Polaków. Tak nawiązała się międzynarodowa dyskusja na temat funkcjonującego w naszym kraju "cenzopapu". Są to prześmiewcze obrazki, których celem jest obrażenie papieża Polaka. Skąd ta bulwersująca moda? Nie da się ukryć, że kult Jana Pawła II w kraju jest naprawdę duży. "Cenzopapy" są odpowiedzą młodego pokolenia na to zjawisko.

Zobacz także: Prokuratura zbada słowa papieża Franciszka. Joanna Scheuring-Wielgus o "głupocie Zbigniewa Ziobry"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(431)
Anna
9 miesięcy temu
Od razu widać że to nie artysta, a ktoś kto na człowieku, który jest w świecie kimś docenionym przez kilka pokoleń, chce robić karierę, obrażając kogoś znanego. Jest to najbardziej prymitywny sposób włażenia po czyichś plecach w górę.
nikc
rok temu
żadnej wiary nie należy krytykować, ale ten "nawiedzony" niech napisze lub namaluje coś na temat "naszych Starszych Braci " lub islamu.....w chrześcijaństwie należy nadstawić drugi policzek do bicia....kto nadstawi policzek u muzułmanów....nie było większego ze Słowian, niż JPII.......
Irys
rok temu
Mocny przekaz. Ale tylko taki ma szansę się przebić
LLLLLLLL
rok temu
JP2, nic nie widziałem, nic nie słyszałem, dlatego świętym zostałem. Nie kasować.
Marzena
rok temu
Mocny obrazek. Czy to nasz papież czy inny dyrektor, przekaz jest jasny i klarowny
Nemeczek
rok temu
Nie widzę na rysunku Jana Pawła II. Raczej tego, co chciał ukraść księżyc.
Stan
rok temu
...Jaką wulgarną grafikę. Przewin JPII nie spiszesz na przysłowiowej "byczej skórze". Określenie "katofaszyzm", to za mało.
bary
rok temu
Znowu z igly widły. Polska zaściankowa.
Zaniepokojona
rok temu
To jestgrafika...? W podstawòwce jak byĺam wiele takich "grafik"powstawaĺo ośmielè siè powiedzieç na wyższym poziomie GRAFICZNYM 🙂 Niniejsza grafika ma jednak ogromny walor mèżczyzna na monumencie jest podobny zupełnie do nikogo wièc śmiało można nià obraziç wszystkich kolejno w wybranym momencie ... taki geszeft... i to przy użyciu tej samej grafiki HA HA HA .... patrząc na cały proces tworzenia takich grafik i pisania takich artykuĺòw było kiedyś takie sĺowo judzić ktòre dobrze oddawaĺovy natchnienie autorów...
Panisko Polak
rok temu
OK.w dzisiejszym "kościele"a raczej wsród pewnej grupy oderwanych od rzeczywistości,zadufanych w sobie,zepsutych kapłanów jest wiele czarnych wrednych owiec.ALE przypominam co by zrobili muslimy gdyby obrażano ich proroka lub inne świętości:):) była sobie pewna lewacka gazeta we francji:):) i były też kałachy:):) ale oczywiscie na białych katoli można wszystko powiedzieć i będzie wtedy artystycznie:):):)
Xyz
rok temu
No a kiedy stworzy coś o sobie? Jeśli ma takie specyficzne poczucie humoru i fenomen twórczy go od tego powinien zacząć. Czekam więc...
LLLLLLL
rok temu
Jak polaka łatwo ogłupić, bezmyślnie uwierzą w to co mu się wciska. Czarni to święci oszuści, bazujący na ludzkiej głupocie. Nie kasować.
dtp
rok temu
Trudno o większego prymitywa,gdyby WP miała choć trochę ambicji to by się zastanowiła nad publikacją jakiegoś materiału.Jeśli z całego świata będziecie zbierać takie rynsztokowe materiały,to WP stanie się dnem,choć powoli już tak się dzieje.
dtp
rok temu
Trudno o większego prymitywa,gdyby WP miała choć trochę ambicji to by się zastanowiła nad publikacją jakiegoś materiału.Jeśli z całego świata będziecie zbierać takie rynsztokowe materiały,to WP stanie się dnem,choć powoli już tak się dzieje.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić