o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Kanclerz Merkel odmówiła spotkania z premierem Morawieckim, nawet wirtualnego

2146
Podziel się

17 czerwca będzie miała miejsce 30. rocznica podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie. Teraz na jaw wyszły kulisy organizacji wydarzenia z okazji ważnej daty – Angela Merkel miała odmówić spotkania z szefem Rady Ministrów.

Kanclerz Merkel odmówiła spotkania z premierem Morawieckim, nawet wirtualnego
Angela Merkel nie wyraziła zgody na spotkanie z Mateuszem Morawieckim (Getty Images, Xander Heinl/Contributor)
bEpEFrXF

Podpisanie Traktatu o dobrym sąsiedztwie odbyło się 17 czerwca 1991 roku w Bonn w zachodnich Niemczech. Zawarli go ówczesny premier Jan Krzysztof Bielecki oraz kanclerz Helmut Kohl. Zgodnie z treścią dokumentu kraje zaczęły dążyć do zacieśnienia relacji, a także zobowiązywały się do zapewnienia wsparcia przedstawicielom poszczególnych mniejszości narodowych.

Angela Merkel odmówiła spotkania z Mateuszem Morawieckim

Informację o tym, że Angela Merkel odmówiła spotkania z Mateuszem Morawieckim, podała Gazeta Wyborcza. Premier miał zwrócić się z propozycją przyjazdu z ministrami do Berlina, jednak odpowiedź okazała się negatywna. Jednocześnie niemiecka polityk planuje dzień po obchodach zwarcia polsko-niemieckiego traktatu spotkać się z prezydentem Francji, Emmanuelem Macronem.

bEpEFrXH

Podobnie jak w przypadku majowego spotkania z francuskim rządem, Angela Merkel mogła porozmawiać z Morawieckim wirtualnie. Miała jednak uznać, że w przypadku polskich władz takie rozwiązanie nie wchodzi w grę.

W przypadku Polski uznano, że opcja telekonferencji nie wchodzi w grę – relacjonował informator Gazety Wyborczej.
bEpEFrXN

Jednym z tematów, na jakie Mateusz Morawiecki miał rozmawiać z Angelą Merkel, był spór o Nord Stream 2. Premier planował również omówić budowę elektrowni atomowych w Polsce oraz sytuację na Ukrainie.

Zobacz także: Zobacz też: Wiemy, ile będzie kosztował "Polski Ład"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEpEFrYi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2146)
oil
miesiąc temu
co do Nord stream , to Kaczyński nie wyraził zgody na poprowadzenie gazociągu przez terytorium Polski bo jak plótł bzdury "Będą nas Rosjanie podsłuchiwać poprzez światłowód umieszczony przy rurociągu " I w ten sposób utraciliśmy uprzywilejowaną pozycję i dochody z tyt. tranzytu gazu .
no proszę
miesiąc temu
Najlepsze było jak Erdogan postawił dwóch urzędników unijnych do pionu kiedy u niego gościli. A najciekawsze jest to że dla Amerykanów strategicznie Turcja ma większe znaczenie.
ktoś wie
miesiąc temu
Jaki jest aktualny nakład tego brukowca?
bEpEFrYj
na pewno
miesiąc temu
Makrela musi pilnie obgadać z Emaniuelem sprawę przyjazdu francuskich pracowników sezonowych na szparagi, stąd ta odmowa i pośpiech.
Harry
miesiąc temu
Na obchodach był prezydent naszych przyjaciół (od tysiąca lat), więc on tak na otarcie łez był dany przez Makrelę ???
ksi
miesiąc temu
gazeta wychodkowa wszystko wie najlepiej podobno koniec jest już bliski
Fact-Checking
miesiąc temu
O to jak "informację o tym podała GW" to fake news na 100% Nie warto nawet czytać.
irytacja
miesiąc temu
jeszcze trochę i nawet Węgry oleją tego najwspanialszego z premierów
Karol2015
miesiąc temu
Jak niby tacy wrogowie to dlaczego nasz rząd jeździ autami niemieckimi.Wspiera ich gospodarkę.Ostatnio zamówili 347 limuzyn.
Robin
miesiąc temu
Woli geriatrofila od koshernego. Nie dziwota.
Emeryt
miesiąc temu
Jak ona morze mu spojrzeć w twarz Mateuszowi jak jej opa Adolf Hitler wymordował połowę inteligencji Narodu Polskiego co ta bidula miała by mówić wstydzi się czasu przeszłego HI HI!!
CNNNC
miesiąc temu
Rozbiory P[olski dokonaly sie przez decyzje polityczne polskich poslow . W Sejmie zdecydowano o rozwiazaniu panstwa polskiego . W tamtym czasie Katarzyna Wielka byla Niemka . W Austri panowali Niemcy . Byl tylko 1 zaborca . Sejm przeglosowal . Dzisiaj historia sie powtarza. Wielkie powstania byly z prowokacji agentow angielskich . Polskie dzieci ucza sie jako o bohaterach . Trzeba bylo odciagnac militarna uwage Rosji id portu nad Morzem Czarnym to Angia spowodowala Powstanie Listopadowe . Nie bylo zrywu patriotycznego tylko wielka prowokacja . W Styczniowym bylo podobnie . Dzisiaj mamy sie szczepic zeby zostalo jak najmniej . Historia powtarza sie
oz1
miesiąc temu
Beiden nie chce Merkel nie chce, marionetka z Francji pokrzykuje, Czesi znajdują kumpli w Unii przeciwko nam, Grecy stawiają wymogi przy wjeździe naszych obywateli do ich kraju, czas pomyśleć aby się trochę szanować
bEpEFrYb
totak
miesiąc temu
Tylko dlatego że spotkali się prezydenci obu krajow i nie chciala powielać spotkań
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić