Znany dziennikarz zmarł na COVID-19. Był antyszczepionkowcem

301

Nie żyje popularny grecki dziennikarz Giorgios Tragas. Zmarł w wieku 72 lat z na skutek niewydolności oddechowej spowodowanej koronawirusem. Według medialnych doniesień Tragas był zagorzałym antyszczepionkowcem. - Codziennie znajdował wymówki - wyznał jego lekarz.

Znany dziennikarz zmarł na COVID-19. Był antyszczepionkowcem
Nie żyje znany grecki dziennikarz. Zmarł na COVID-19 (Facebook)

Jak podają lokalne media, Giorgos Tragas trafił do szpitala w Atenach 4 grudnia z ostrą niewydolnością oddechową. Jego stan gwałtownie się pogarszał. Dziennikarz zmarł we wtorek we wczesnych godzinach porannych. Był zakażony koronawirusem.

Nie żyje grecki dziennikarz

72-latek kilka dni temu poinformował o zakażeniu COVID-19 w mediach społecznościowych. Pisał wówczas, że z powodu chorób współistniejących, w tym cukrzycy, wahał się przed szczepieniem, dlatego ostatecznie nie przyjął preparatu.

Diabetolog błagał go o przyjęcie szczepionki

Jak wyznał jego diabetolog Christos Zoupas w rozmowie z portalem iefimerida.gr, lekarz błagał Tragasa o zaszczepienie się przeciwko COVID-19, ale dziennikarz nie ustępował. - To nie do pomyślenia, żeby tak mądry człowiek nie zdecydował się na czas użyć jedynej broni, jaką mamy przeciwko tej pandemii. Codziennie znajdował wymówki - powiedział lekarz.

Oficjalnie był człowiekiem chorym na cukrzycę, edukującym i nauczającym ludzi o swoim problemie, ale doszedł do punktu, w którym zaprzeczał temu, co ma do zaoferowania nauka – dodał Zoupas.

Założył antyszczepionkową partię

W lutym 2021 Tragas ogłosił utworzenie prawicowej partii politycznej "Wolni Ludzie". Jej celem miało być "zapewnienie demokracji, walka z bezrobociem i kryzysem gospodarczym", który wynikał z pandemii. Partia otwarcie sprzeciwiała się szczepieniom.

Polityczny establishment ery postkolonialnej podsycał bogactwo ateńskiej oligarchii i stworzył napięcia między burżuazją a klasą robotniczą. To teraz prowadzi do wojny domowej między zaszczepionymi a nieszczepionymi - dziennikarz stwierdził w oświadczeniu dla crashonline.gr, próbując uzasadnić stanowisko swoje i jego partii przeciwko szczepieniu na COVID-19.

Tragas miał za sobą długą karierę dziennikarską. Był reporterem, prezenterem telewizyjnym i producentem radiowym. Był jedną z najbardziej charyzmatycznych osobowości telewizyjnych na początku lat 90., kiedy w Grecji zadebiutowały prywatne stacje telewizyjne - donosi "Greek Reporter".

Zobacz także: Czwarta fala COVID-19 się kończy? Lekarz ostro odpowiada
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić