Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
BA
|

Zniszczyli choinkę w sądzie. "Symbol braku człowieczeństwa"

123
Podziel się:

Nieznani sprawcy zniszczyli w nocy świąteczną choinkę w krakowskim sądzie. Porozbijali wszystkie bombki z symbolami europejskimi i skradli gwiazdę w kolorach tęczy. "Nasza choinka przetrwała jedną noc" - poinformował krakowski sędzia Maciej Czajka.

Zniszczyli choinkę w sądzie. "Symbol braku człowieczeństwa"
Zniszczona choinka w krakowskim sądzie (Twitter)

Do szokującego zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek w gmachu krakowskiego sądu. Dzień wcześniej grupa pięciu sędziów ustawiła tam świąteczną choinkę. Udekorowała ją bombkami z symbolami europejskimi. Na choince pojawił się także drut kolczasty, który — zdaniem sędziów — miał być symbolem braku współczucia i okrucieństwa.

"Symbol braku człowieczeństwa"

W piątek rano sędziowie, którzy przyszli do pracy zauważyli, że z choinki zniknął drut kolczasty oraz tęczowa gwiazda. Na zdjęciach, którymi podzielił się na Twitterze sędzia Maciej Czajka widać leżące pod świątecznym drzewkiem potłuczone bombki z symbolami Unii Europejskiej.

Nasza choinka przetrwała jedna noc. "Nieznani sprawcy" w nocy porozbijali wszystkie bombki z symbolami europejskimi oraz zerwali drut kolczasty, symbol braku człowieczeństwa w czasie Świat Bożego Narodzenia - napisał sędzia.

Zdewastowali choinkę w strzeżonym budynku

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", do dewastacji doszło chwilę po pierwszej w nocy w zamkniętym i strzeżonym budynku. Co ciekawe, zaraz przy choince ustawiona jest kamera monitoringu. W związku z tym sędziowie poprosili o zabezpieczenie nagrania.

Choinki z symbolicznymi dekoracjami to tradycja grupy krakowskich sędziów. Od wielu lat stawiają tam świąteczne drzewka z nietypowymi ozdobami. W 2018 roku zawiesili bombki z napisem "Konstytucja". Rok później na drzewku pojawiły się ozdoby w obronie sędziów.

Zobacz także: Premier i Kaczyński zakładnikami Ziobry? Arłukowicz: Jest ubezwłasnowolniony politycznie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(123)
z gruby rury
miesiąc temu
... dobrze zrobili - wieszanie na choince bożonarodzeniowej bombek z symbolami UE, która zaczyna być neomarksistowską organizacją i gwiazdek w kolorach LGBT to profanacja chrześcijańskiego symbolu...no i CH bombki strzelił... sędziów, którzy taką choinkę postawili też dobrze byłoby w mordę strzelić, żeby im się prowokacji odechciało...
analityk
miesiąc temu
następnym razem polecą sędziowie skoro zniknął drut kolczasty. Pewnie nie po myśli poszła któraś z rozpraw,
pigwa
miesiąc temu
Dobrze się stało że to ktoś zrobił. Sąd nawet w tak zażydzonym mieście jak Kraków nie jest od promowania lewackich idei używając do tego sprofanowanej symboliki chrześcijaństwa. Jeśli któryś z sędziów nie wie o tym niech opuści tę placówkę.
Polka i katol...
miesiąc temu
za rządów obłąkańców z dojnej zmiany w Polsce wszystko jest niszczone; 6 lat dewastacji, złodziejstwa i nienawiści;
Fusi
miesiąc temu
To ten władny suweren.
warszawiak
miesiąc temu
jaki sąd taka choinka! oczywiście nic dodać nic ująć "kraków" i wszystko jasne! ciekawe tylko czy sędziowie tego przybytku też zakładają tęczowe togi??? a tak na marginesie to prezesa i dyrektora tego sądu powinno się wysłać do jakiegoś porządnego specjalisty...
gość
miesiąc temu
Świąteczna choinka ustawiona w miejscu publicznym, nie jest do wyrażania swoich pedalskich ciągotek. Pan sędzia, czy inny bubek niech sobie w domu taką postawi. Dobrze zrobili.
brawo
miesiąc temu
krakowscy sedziowie. PISowcy znani z lamania prawa,lamania konstytucji i praw czlowieka.
=r=o=b=o=
miesiąc temu
Jakim prawem Sąd jest miejscem demonstracji politycznej? Czy zostaną powtórzone procesy o charakterze politycznym ze względu na stronniczość sądu. Te o szykanowanie ze względu na poglądy? Powinny!
jolly
miesiąc temu
Budynek zamknięty w nocy,więc sprawcy są znani,to ci ,co szykanują przyzwoitych sędziów,współpracujący z pisem.Jak nisko trzeba upaść,żeby pod osłoną nocy pójść niszczyć choinkę i to robią sądowi fanatycy z wyższym prawniczym wykształceniem,masakra i wstyd.
Pol
miesiąc temu
Sędziowie zabawiają się w jasełka w godzinach pracy?
hexi5
miesiąc temu
Kuriozum, ochrona budynku spała zaś monitoring przypadkowo nie został włączony. Jak z innymi pisiarskimi wyskokami/przestępstwami...Taśma z wypadku seicento kontra pancerna limuzyna sama się zniszczyła, itd. itp.
chachacha
miesiąc temu
zapewne jakis islamista z lgbt+ poczul sie urazony brakiem wrazliwosci tych sedziow dla wyznawanych przez niego wartosci
chachacha
miesiąc temu
w tym krakowie dostali juz pie olca wszak ta choinka to ewidentny symbol dyskryminacji islamu i pewnego wschodniego ludu ktory z gratami egipcjan przekroczyl morze czerwone
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić