Zobacz, co mają na mundurze rosyjscy żołnierze. Ponure zdjęcia

Żołnierze, którzy przyjechali na Ukrainę, aby "wyzwolić" ukraiński naród, mordując cywili, nie kryją się ze swoim zamiłowaniem do upadłego państwa komunistycznego. Posiadają przerażające naszywki na mundurach, które z pewnością ucieszyłyby Władimira Putina.

Zobacz, co mają na mundurze rosyjscy żołnierze. Ponure zdjęcia
Putin z pewnością bił by brawo (Getty Images, Pascal Le Segretain)

Rosyjscy żołnierze, z tzw. specnazu, pojawili się właśnie w okupowanych miastach. Tam "niosą pomoc" Ukraińcom, w rzeczywistości terroryzując napotkanych tam cywili.

Żołnierze, których sfotografowali rosyjscy dziennikarze, mają naszywki z flagą ZSRR. Nie kryją się ze swoją miłością do starego, krwawego ustroju, który upadł ostatecznie w 1991 roku.

Na taki widok z pewnością ucieszyłby się sam Władimir Putin. Dyktator chciałby, aby terytorium Rosji na nowo powiększyło się o suwerenne państwa, takie jak Ukraina czy Mołdawia, która ma być "następnym celem Rosji" - a przynajmniej tak uważa doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, Mychajło Podolak.

Nostalgia wobec dawnych czasów. Nie tylko żołnierze chcą powrotu ZSRR

Co ciekawe, niektórzy Rosjanie mieszkający na Ukrainie także odczuwają nostalgię za Związkiem Radzieckim. Prezentuje to drugie wideo (poniżej).

Do pewnej starszej kobiety przyszli żołnierze, aby dać jej jedzenie i inne artykuły pierwszej potrzeby. Ta wyszła do nich z... flagą ZSRR. Myślała, że to Rosjanie.

Ukraińcy dali jej wikt, ale podeptali flagę komunistycznego państwa. Ta, obrażona, stwierdziła, że nie przyjmie podarunków.

Moi rodzice umarli za ZSRR, a ty depczesz tę flagę - odparła gorzko.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić