Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

Modelka urodzona w Ukrainie: "Putina trzeba zamordować"

Wojna w Ukrainie w wielu osobach obudziła pragnienie zemsty. Przez agresywną politykę Kremla giną tysiące niewinnych ludzi. Poszkodowani czują się również Ukraińcy, którzy na co dzień nie mieszkają w ojczyźnie. Niektórzy nie kryją niechęci wobec Władimira Putina. Jedną z takich osób jest Masha Diduk, która otwarcie mówi, iż prezydenta Rosji "trzeba zamordować".

Modelka urodzona w Ukrainie: "Putina trzeba zamordować"
Masha Diduk (Instagram)

Wojna w Ukrainie wciąż trwa i na razie nic nie zwiastuje jej końca. Po nieudanej próbie zdobycia stolicy, Władimir Putin przyspieszył ofensywę na wschodnie regiony Ukrainy. Prezydent Wołodymr Zełenski przyznał zaś, że "rozpoczęła się bitwa o Donbas".

Giną tysiące niewinnych ludzi. Miliony uciekają. Cierpią też Ukraińcy, którzy od lat nie mieszkają w ojczyźnie, a każdego dnia śledzą w mediach, co dzieje się w kraju. Jedną z takich osób jest modelka Masha Diduk, która urodziła się za naszą wschodnią granicą.

Dziewczyna szybko zyskała uznanie w branży. Choć ma zaledwie 29 lat, zdążyła już wystąpić w hicie Netflixa "Tiger King" i dziesiątkach sesji zdjęciowych. Teraz jednak skupia się na krytyce polityki Władimira Putina.

Ostatnio modelka zgodziła się na gościnny występ w podcaście Michaiła Sartina. Udzieliła wywiadu, w którym padły z jej ust bardzo mocne słowa.

"Putina trzeba zamordować"

Wysłano mi kilka filmów, które są bardzo brutalne. Widać na nich tak mroczne rzeczy, których nie widać w mediach. Najgorzej jest jednak, gdy się tam mieszka, żyje i widzi te spalone ciała. To jest szalone - wyznała.

Dziewczyna nawet nie próbowała się hamować. W pewnym momencie powiedziała wprost, że prezydenta Rosji trzeba zamordować.

To straszne. Ludzie umierają bez powodu, a Putin to pie*****na szumowina i musi zostać zamordowany - dodała.

Modelka wyraziła głęboki żal w stosunku do ciężarnych kobiet, które przebywały w szpitalu położniczym, gdy go zbombardowano. Zaczęła też rozważać, "jak to jest iść spać każdego dnia z myślą, że zabiło się tysiące ludzi".

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić