aktualizacja 

Zobaczyła księdza. "Kim pan jest?". Duchowny oburzony zjawiskiem

155

Ks. Daniel Wachowiak od wielu miesięcy walczy o powstrzymanie zmian, które zachodzą w Kościele na przestrzeni ostatnich lat. Tym razem na jego celowniku znaleźli się księża, którzy pełnią posługę bez zakładania sutanny. Kapłan przytoczył pewną historię.

Zobaczyła księdza. "Kim pan jest?". Duchowny oburzony zjawiskiem
Ksiądz Daniel Wachowiak (YouTube, Ks. Daniel Wachowiak)

Ks. Daniel Wachowiak to jeden z najbardziej aktywnych w sieci polskich duchownych. Regularnie publikuje on swoje refleksje na temat posługi duszpasterskiej oraz zmian, które zachodzą w Kościele.

Jest on zdecydowanym przeciwnikiem nowych rozwiązań, które są wprowadzane przez niektórych księży do liturgii. Mowa tutaj m.in. o podawaniu Komunii Św. na rękę czy też kazaniach na pogrzebie, które "wypierają naukę o piekle i czyśćcu". Teraz ks. Wachowiak zwrócił uwagę na kolejny - jego zdaniem - poważny problem.

Ksiądz bez sutanny to efekt modernizmu? Ks. Wachowiak jednoznacznie potępia

Duchowny podzielił się bowiem historią pewnej starszej pani. Kobieta została odwiedzona w domu przez nowego księdza proboszcza z sakramentami. Jak się okazało, mężczyzna przybył do parafianki bez sutanny, co spotkało się ze sporym zdziwieniem ze strony kobiety.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ksiądz został zapytany o kolędę przez internet. Odpowiedział stanowczo
Do starszej pani przyszedł, poproszony o to, nowy ksiądz proboszcz z sakramentami. Kobieta ujrzawszy mężczyznę bez sutanny, wyciągającego Najświętszy Sakrament z kieszeni, zareagowała "kim pan jest?".

Ta sytuacja jednoznacznie oburzyła ks. Wachowiaka. Stwierdził on, że takie zachowania to efekt ruchów modernistycznych w Kościele:

Modernizm wkroczył do Polski i namieszał już w głowach niejednemu duchownemu.

Na ten temat wypowiedzieli się także internauci. Zdania na temat opinii ks. Wachowiaka są jednak podzielone:

Ja jak widzę jakiegokolwiek księdza w sutannie na ulicy, to na cały głos, Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus, bo to teraz bardzo unikatowy widok, ksiądz w sutannie - zauważa inna z obserwatorek ks. Wachowiaka.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić