Padło nietypowe pytanie o chrzest. Ksiądz nie owijał w bawełnę

30

Pewna kobieta chciała ochrzcić swoje siedmioletnie dziecko. Nie wiedziała jednak, jak to zrobić i od czego zacząć. Zwróciła się o pomoc do znanego i lubianego księdza z TikToka - Piotra Jarosiewicza. Ten nie owijał w bawełnę. Pod nagraniem duchownego posypały się rozmaite komentarze.

Padło nietypowe pytanie o chrzest. Ksiądz nie owijał w bawełnę
Chciała ochrzcić 7-letnie dziecko. Ksiądz nie owijał w bawełnę. (YouTube, Piotr Jarosiewicz)

Ksiądz Piotr Jarosiewicz posługuje na co dzień w parafii w diecezji drohiczyńskiej. Pracuje tam jako wikary. Uczy także religii w szkole. Angażuje się w życie duchowe młodzieży. Pisze też książki. Jest autorem takich publikacji jak: "Siedem", "MPJ", "Jesus is cool" oraz "Boża sieć...".

Chciała ochrzcić 7-letnie dziecko. Ksiądz nie owijał w bawełnę

Niedawno jedna z kobiet odezwała się do księdza Piotra Jarosiewicza na TikToku. Kierowała do niego ważne pytanie. "Jak ochrzcić dziecko, co ma 7 lat?" - zastanawiała się internautka. Kapłan niczego nie ukrywał. Od razu opublikował filmik z wyjaśnieniami.

Najprościej, trzeba pójść do kościoła, do kancelarii, do księdza proboszcza, czy wikariusza. Powiedzieć, że naszym pragnieniem jest to, że chcemy dziecko ochrzcić. To jest mega piękne - wyjaśniał ks. Jarosiewicz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Uratowali dwie tony jedzenia w 15 dni. Niezwykła akcja księdza z Zamościa

"Ja - jako ksiądz proboszcz, czy wikary na parafii - bardzo bym się ucieszył z tego, że pani chce to dziecko ochrzcić (...). Bardzo piękna decyzja, powodzenia, niech się pięknie wszystko uda, a Pan Jezus niech błogosławi" - dodawał duchowny.

Filmik kapłana przypadł do gustu internautom. Widzowie z chęcią zostawiali pod nim swoje opinie. "Ksiądz proboszcz pobierze pewną opłatę i Bóg się zgodzi" - ironizowała jedna osoba. "Może lepiej jak dziecko dorośnie i samo podejmie decyzję" - wskazywała następna.

A to nie jest wstyd w takim wieku dopiero dziecko chrzcić? - zastanawiał się inny użytkownik.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić