Zobaczyli Kaczyńskiego na cmentarzu. To, co zrobił, chwyta za serce

1353

10 stycznia przedstawiciele PiS spotkali się na kolejnej miesięcznicy, aby oddać hołd osobom, które zginęły w Smoleńsku. Jarosław Kaczyński odwiedził z tej okazji grób swojego brata. Fotoreporterzy zauważyli także, że prezes udał się na grób Kornela Morawieckiego.

Zobaczyli Kaczyńskiego na cmentarzu. To, co zrobił, chwyta za serce
Jarosław Kaczyński. (PAP, Mateusz Marek)

W poniedziałek obchodzona była 141. miesięcznica smoleńska. To uroczystość organizowana na pamiątkę katastrofy samolotu pod Smoleńskiem. Po nabożeństwie w kościele seminaryjnym prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wraz z grupą państwowych urzędników i polityków złożyli wieńce pod pomnikiem ofiar, który znajduje się na placu Piłsudskiego.

141. miesięcznica smoleńska

Miesięcznica była dobrą okazją, aby prawica mogła się zjednoczyć, po ostatnich nieporozumieniach związanych z Polskim Ładem. Na obchodach nie pojawił się jednak Zbigniew Ziobro.

W uroczystości uczestniczyło jednak kilkadziesiąt innych osób. Oprócz prezesa PiS obecna była marszałek Sejmu Elżbieta Witek, wicemarszałkowie Sejmu Ryszard Terlecki i Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Senatu Marek Pęk, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, szef MON Mariusz Błaszczak oraz były minister obrony Antoni Macierewicz.

Po wspólnie oddanym hołdzie prezes Kaczyński udał się na Cmentarz Powązkowski. Tam znajduje się grób symboliczny Lecha i Marii Kaczyńskich. Prezes PiS, po modlitwie zapalił znicze na nagrobku.

Później Kaczyński udał się jeszcze jedno miejsce. Poszedł na grób Kornela Morawieckiego, czyli ojca premiera Mateusza Morawieckiego. Tam również przystanął na chwilę i zapalił znicze, co zostało sfotografowane przez fotoreportera "SE".

Zobacz także: Jarosław Kaczyński o Polskim Ładzie. Zdecydowana reakcja
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić