Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|
aktualizacja

Jarosław Kaczyński straci na Polskim Ładzie. Wiemy, ile pieniędzy

1642
Podziel się:

Od 1 stycznia 2022 roku w Polsce obowiązuje nowy system podatkowy, który według partii PiS, miał przynieść obywatelom same korzyści. Tak się jednak nie stało. Na reformie tracą niemal wszyscy, włącznie z emerytami i rencistami. Zmiany dotknęły także Jarosława Kaczyńskiego i to podwójnie.

Jarosław Kaczyński straci na Polskim Ładzie. Wiemy, ile pieniędzy
Jarosław Kaczyński (PAP, Mateusz Marek)

Od stycznia obowiązuje Polski Ład, czyli zmieniony system podatkowy. Miał być dla większości osób korzystny lub neutralny, ale prawda okazała się zupełnie inna.

Polski Ład. Większość Polaków na tym straci

Obniżone wynagrodzenia dostali już nauczyciele i służby mundurowe, chociaż rząd obiecywał, że osoby zarabiające do 12800 nie muszą się niczym martwić. Brak korzyści odczuwają także emeryci i renciści.

Jak się okazuje, na nowym systemie straci także Jarosław Kaczyński. Jak wylicza Fakt.pl, jako wicepremier otrzymuje pensję ok. 18 000 zł brutto i emeryturę z ZUS w wysokości ok. 7045 zł brutto. Oprócz tego otrzymuje jeszcze dietę parlamentarną, czyli ok. 4000 zł. To oznacza, że co miesiąc dostaje ok. 30 tys. zł. Od stycznia to się jednak zmieni.

Biorąc pod uwagę dochody osoby jednocześnie pobierającej emeryturę i pracującej należy zauważyć, że kwota wolna skonsumowana zostanie w wypłacie emerytury. Oznacza to, że wynagrodzenie będzie pomniejszone o zaliczkę na podatek dochodowy bez kwoty zmniejszającej podatek. Z obu tytułów pracujący emeryt będzie musiał zapłacić pełną 9 proc. składkę zdrowotną, która nie będzie podlegała odliczeniu od podatku – wyjaśnia dr Antoni Kolek z Instytutu Emerytalnego.

Z wyliczeń eksperta wynika, że styczniowa pensja Kaczyńskiego będzie niższa o ok. 1000 zł. Natomiast emerytura o 208 zł, a to oznacza, że będzie dostawał o 1200 złotych mniej niż w 2021 roku. Rocznie to strata 14,5 tysiąca.

Jarosław Kaczyński nie musi się jednak martwić. Wciąż ma wysokie wynagrodzenie, które zostało dodatkowo podwyższone w ubiegłym roku, dzięki reformie płac dla najważniejszych osób w państwie.

Zobacz także: Sikorski o Polskim Ładzie i podwyżkach cen. "Społeczeństwo dostało trzy ciosy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1642)
MARY
5 miesięcy temu
Niech lepiej stołek straci, pieniędzy starczy mu na długie lata.
John
5 miesięcy temu
Ten gość nawet sam nie umie zakupów zrobić i nie ma pojęcia o cenach w sklepach wszystko ma podane na tacy. Do tego naród tak go kocha że musi mieć ochronę jak prezydent USA a przy korycie jest dłużej niż Łukaszenko na Białorusi o którym mówią dyktator
bidula
5 miesięcy temu
W mojej rodzinie 3xnikt zyskał
Polak
5 miesięcy temu
Proponuję wydać rozporządzenie Narodu Polskiego na odpowiedź Polskiego Ładu, naliczaniem kar dla Polski za Turów i praworządność oraz za świadome pozbawienie nas funduszy europejskich. NARÓD o 1 stycznia 2022 NIE PŁACI PODATKÓW. To władza rządząca ze swoich prywatnych zasobów zasili te straty.
ciekawe
5 miesięcy temu
A to dodatku jako poseł w wysokości 30 tysięcy nie dostaje na paliwo do własnego samochodu ?
Daro
5 miesięcy temu
Kiedy ten chory człowiek odjedzie na swoim pegasusie na inna planetę
depiwo
5 miesięcy temu
A kogo to obchodzi ile ten złodziej straci. Niech odda co Polsce i Polakom ukradł
Zuza
5 miesięcy temu
Straci na emeryturze ale myślał,że zyska na władzy,bo lud poprze janosikowanie.Nic z tego.
MMM
5 miesięcy temu
NIE STRACI !!!!!!!!!!!!!!!! JUŻ KAZAŁ MORAWIECKIEMU TO POPRAWIĆ JAK ZOBACZYŁ PASEK :-)
bolek
5 miesięcy temu
FOTO MOWI WSZYSTKO LAZEGA Z WIEJSKIEJ
depiwo.
5 miesięcy temu
Kogo to obchodzi o ile mniej kasy ten złodziej Kaczyński dostanie? Chyba nikt nie będzie płakał że ten złodziej zbiednieje???
Ella
5 miesięcy temu
I bardzo dobrze tylko za mało
Marek
5 miesięcy temu
SIKORSKI ZDRAJCA POLSKI I POLAKÓW NIECH SIĘ NIE WYPOWIADA W SPRAWACH POLSKI I POLAKÓW GDZIE NAJCHĘTNIEJ Z POLAKÓW ZROBIŁBY TANICH PAROBKOW DLA NIEMCÓW/WYJAZDY NA ZBIÓR SZPARAGÓW/A Z POLSKI NIEMIECKIE LANDY. KIEDY ZA RZĄDÓW TUSKA Z UDZIALEM SIKORSKIEGO POLAKÓW O NISKICH DOCHODACH PARALIŻOWAŁ STRACH W OBAWIE O ODEBRANIE IM DZIECI, CZY POPRZEZ NIEJEDNOKROTNIE BRAK PIENIEDZY I NIEZAPLACONE CZYNSZE EKSMISJA. HISTORIA TUSKA I SIKORSKIEGO OKRZYKNIE ZDRAJCAMI POLSKI NA RZECZ NIEMCÓW ORAZ NAJWYŻSZYCH WARTOŚCI ŁACZNIE Z DEKALOGIEM. NIECH WSPOMNIE O MAFOACH VATOWSKICH, JAK TEŻ ZABRANIANIU SPRAWDZANIU PRZEWORZONYCH TOWARÓW PRZEZ GRANICĘ. NIE WIDZI ŻE DZIĘKI TUSKOWI I MERKEL W ZMOWIE Z PUTINEM POLSKA JAK I INNE KRAJE SĄ SZANTAŻOWANE CENAMI GAZU.
ciekawe
5 miesięcy temu
To bezpłatne posiłki w Domu Pomocy Społecznej już ma załatwione ???
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić