Strajk Kobiet. Niepełnosprawna blogerka o decyzji TK. Mocne słowa

788

Niepełnosprawna blogerka Bogumiła Siedlecka-Goślicka, działająca pod nazwą "Anioł na resorach", postanowiła podzielić się swoją opinią na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Na Instargramie opublikowała także swoje zdjęcie, którym oznajmiła, że popiera ogólnopolski Strajk Kobiet.

Strajk Kobiet. Niepełnosprawna blogerka o decyzji TK. Mocne słowa
Na zdjęciu: Bogumiła Siedlecka (Instagram, Bogumiła Siedlecka)

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego dot. aborcji wszedł w życie. 27 stycznia TK upublicznił uzasadnienie swojego orzeczenia, a ludzie, zrzeszeni pod ogólnopolskim Strajkiem Kobiet, ponownie zaczęli protestować.

W rozmowie z Plotkiem do tej sprawy odniosła się blogerka i vlogerka Bogumiła Siedlecka-Goślicka. Ona doskonale wie, co oznacza życie z niepełnosprawnością. Czy w trudnej walce z codziennymi wyzwaniami wspiera ją polski rząd?

Brońmy życia, nie wegetacji, cierpienia i heroizmu za wszelką cenę. Państwo nie dba o osoby z niepełnosprawnością czy poważnymi wadami. Gdyby dbali to czy byłoby aż tyle zbiórek? Powiem więcej, nikt nie dba o rodziców dzieci/dorosłych dzieci z niepełnosprawnością - podkreśla.

Mocnych słów w jej wypowiedziach absolutnie nie brakuje. Zwraca uwagę na istotne problemy osób niepełnosprawnych. Wiele z nich musi praktycznie w pojedynkę walczyć z wszelkimi przeciwnościami losu...

Bardzo bym chciała, by rząd się obudził i zwrócił uwagę na osoby z niepełnosprawnością, które już są na tym świecie, żyją w czterech ścianach bez możliwości wyjścia z domu, bo nie ma podjazdu, a stary rodzic nie ma siły. Dla mnie to, co się stało, jest totalnym absurdem - grzmi blogerka.

Strajk Kobiet. "Każda kobieta powinna mieć prawo do własnego wyboru"

Siedlecka-Goślicka jest wyraźnie niezadowolona tym, w jaki sposób postąpił Trybunał Konstytucyjny.

Każda kobieta powinna mieć prawo do własnego wyboru. Wybór nie oznacza zmuszania do aborcji! Wybór to zrobienie tak jak czujemy, według własnego sumienia i możliwość życiowych. Nie mamy prawa oceniać - spostrzega, cytowana przez plotek.pl.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić