Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Żona prezydenta Brazylii zarażona! Zachorowała na COVID-19

6

Michelle Bolsonaro uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Biuro Prasowe Prezydenta Brazylii wydało oficjalne oświadczenie na temat Pierwszej Damy. Ujawniono, w jakim stanie jest żona Jaira Bolsonaro oraz jakie podejmie kroki w związku z chorobą.

Żona prezydenta Brazylii zarażona! Zachorowała na COVID-19
U Michelle Bolsonaro potwierdzono zarażenie koronawirusem (Getty Images, Bloomberg , Contributor)

Jak podaje "Yeni Safak", Michelle Bolsonaro przeszła test na koronawirusa w czwartek 30 lipca. Na COVID-19 zachorował również Marcos Pontes – Minister Nauki i Technologii w rządzie Jaira Bolsonaro. To już piąty brazylijski mnister, który zaraził się SARS-CoV-2.

Koronawirus: Pierwsza Dama Brazylii ma COVID-19

Biuro Prasowe Prezydenta Brazylii podało, że Pierwsza Dama cieszy się dobrym samopoczuciem. Jak zapewniono, Michelle Bolsonaro będzie postępowała zgodnie z protokołem przygotowanym na wypadek takiej sytuacji.

Pierwsza Dama Brazylii ostatni raz wystąpiła publicznie zaledwie dzień przed wydaniem oświadczenia przez Biuro Prasowe. Michelle Bolsonaro miała wówczas maseczkę ochronną na twarzy i towarzyszyła wygłaszającemu przemówienie mężowi.

Ze względu na swój stan zdrowia Pierwsza Dama została odizolowana od męża. Michelle Bolsonaro spędzi kwarantannę w prezydenckiej rezydencji Alvorada Palace.

7 lipca zarażenie koronawirusem potwierdzono u Jaira Bolsonaro. Prezydent Brazylii przez trzy tygodnie pozostawał w kwarantannie. Jak jednak zapewnia, został już wyleczony z COVID-19 i obecnie kontynuuje wypełnianie swoich obowiązków.

Zobacz także: Zobacz też: Masowe groby w Brazylii. Dramatyczna sytuacja w związku z COVID-19
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić