o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
A.S.
|

Uchodźcy dostali się do Europy. Większość ma koronawirusa

291
Podziel się

Ponad dwie trzecie spośród 94 migrantów uratowanych ostatnio przed utonięciem przez maltańską straż przybrzeżną jest zakażonych koronawirusem. Wyspa jest jednym z głównych kierunków, do których udają się uchodźcy i emigranci do Europy

Uchodźcy dostali się do Europy. Większość ma koronawirusa
Migranci płynęli na Maltę niewielką łódką. (Zdjęcie poglądowe) (Anadolu Agency via Getty Images, Anadolu Agency)
bDHIZkTF

Według wyników badań, przeprowadzonych na grupie 94 migrantów uratowanych na Morzu Śródziemnym przez służby maltańskie, co najmniej 65 osób zakażonych jest koronawirusem.

Testy, przeprowadzone tuż po przyjęciu uciekinierów do specjalnego ośrodka, przyniosły również 20 rezultatów negatywnych. Dziewięć osób wciąż oczekuje na wyniki.

Migranci pochodzą w większości z Erytrei, Sudanu oraz Maroka, a punktem, z którego ruszyli, miało być wybrzeże Libii. Mała łódka, którą próbowali przepłynąć wody akwenu, przez 30 godzin był unoszony przez fale. W pewnym momencie pokład zaczął nabierać wody.

bDHIZkTH

Uchodźcy zarażeni koronawirusem

Po wysłaniu sygnału SOS, udało się zapobiec śmierci uchodźców. Obecnie wszyscy z nich znajdują się na kwarantannie.

Według maltańskiego ministerstwa zdrowia, grupa uchodźców znajdowała się niemal cały czas razem więc ryzyko, że choroba została przeniesiona dalej ma Maltańczyków jest niewielkie.

bDHIZkTN

Migranci, którzy przybyli łódką, zostali natychmiast wysłani na 14-dniową kwarantannę i przetestowani. Wynik pozytywny oznacza przymus izolacji. Pozostali będą poddani dalszej procedurze w ośrodku przejściowym - czytamy w komunikacie resortu.

Na Malcie odnotowano dotychczas ledwie 708 przypadków koronawirusa. Po stwierdzeniu go u uchodźców liczba aktywnych zakażeń wzrosła do 99. W kraju z powodu infekcji zmarło 7 osób.

Zobacz także: Polskie testy na koronawirusa. "Nie kupimy żadnych innych"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHIZkTO
bDHIZkUi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(291)
jamci
7 miesięcy temu
dlaczego nie odsyła się ich tak jak robi to Australia . Nie zastanawiają się z jakiego powodu ktoś próbuje tylko wynocha. oprócz rozmnażania nic w europie nie robią
edeo
7 miesięcy temu
Gdyby tych emigrantów umieścić u polityków unijnych w domu ,momentalnie znaleźliby rozwiązanie problemu emigracyjnego
Olo
7 miesięcy temu
Ludzie nie piszcie bzdur o zatapianiu łodzi imigrantów! Europa to nie III Rzesza! . Wystarczy po prostu nie wpuszczać ich , a tych którym udało się dobić do brzegu wsadzać na statki i deportować . Tam nie ma wojen , kataklizmów więc nie ma żadnych powodów żeby wpuszczać tych ludzi do Europy. Przywódcy państw europejskich niszczą nasz kontynent
bDHIZkUj
TAK JEST:
7 miesięcy temu
(...)"W pewnym momencie pokład zaczął nabierać wody". - Robią dziurę, wysyłają SOS i podejmują ich służby ratunkowe. Potem, gdy już się osiedlą, zaczyna się jazda bez trzymanki.
Teoling
7 miesięcy temu
KoronoSwirus i do dom, po temacie
Najnowsze komentarze (291)
Bubi
2 miesiące temu
Jestem celowniczym LASER KraftWerk. Szukam pracy. Może być granica. Dobrze strzelam. Gwarantuję że na moim odcinku nikt nie przekroczy granicy nielegalnie. Proszę o odpowiednią ilość amunicji.
Strzelec Pk
2 miesiące temu
Jestem celowniczym erkaemu. Szukam pracy. Może być granica. Dobrze strzelam. Gwarantuję że na moim odcinku nikt nie przekroczy granicy nielegalnie. Proszę o odpowiednią ilość amunicji.
Husarski
2 miesiące temu
To nie są żadni uchodźcy, proszę nie pisać bzdur. Trochę rzetelności. Tak trudno zapoznać się zdefinicją? To są nielegalni imigranci czyli poprostu przestępcy.
No comments
7 miesięcy temu
Czy ktoś czyta 'artykuł" przed publikacją? Cytuję: "Mała łódka, którą próbowali przepłynąć wody akwenu, przez 30 godzin był unoszony przez fale. W pewnym momencie pokład zaczął nabierać wody."
wolkar
7 miesięcy temu
Pokład nie może nabierać wody, bo jest powierzchnią płaską. Wody może nabrać głowa pana redaktora...
salcia
7 miesięcy temu
na wynik czeka się >24h a nie 1s
.,.
7 miesięcy temu
Kiedyś strzelali do niezidentyfikowanych łodzi a teraz ściągają terrorystów bo "uciekają" z Bliskiego Wschodu. Europo opamiętaj się i zamknij granicę dla pseudo uchodźców.
Kaśka
7 miesięcy temu
To tam ktoś jeszcze jest a ja myślałam że już wszyscy wyemigrowali po tej ilości statków i krajów w których oni są to się zastanawiam czy oni u siebie się tylko nie mnożą i jak króliki na inne kontynenty hop
bDHIZkUb
Gość
7 miesięcy temu
CRUX SACRA SIT MIHI LUX / NON DRACO SIT MIHI DUX VADE RETRO SATANA / NUNQUAM SUADE MIHI VANA SUNT MALA QUAE LIBAS / IPSE VENENA BIBAS Tylko Bóg Was może ochronić, nie kościół i księża, bo oni mogą tylko wykonawcami jego woli. Niestety co gorsza są wśród nich błądzący lub co gorsza "szatano-księża", który tylko noszą sułtany i odprawiają msze za pieniądze i są w kościele dla władzy.
Kawa 111111
7 miesięcy temu
Aha i nikt jeszcze nie umaro i nikt nie potrzebuje respuratora wycienczeni zle warunki wilgoc glod oslabiony oragnizm i nikt nie umarl ?a w miescie ludzie umeiraja ? To jak to ?
Nostradamus
7 miesięcy temu
Czy na Zachodzie ludzie jeszcze myślą, kto da tamę temu zaprzaństwu, gdzie są granice, tragedia, rządy boją użyć siły bo to niepoprawne politycznie
wzieli
7 miesięcy temu
niech ich teraz trzymają i lecza ha ha ha
gen. lee
7 miesięcy temu
Szkoda słów. Jak europejscy politycy będą tacy tolerancyjni dla tych imigrantów to za 10 lat w Europie będzie brud, syf a cała kultura zachodnia przestanie istnieć. Jestem przeciwnikiem przyjmowania ich w Europie. Szkoda, że w Europie nie ma już narodowców :-)
glodny
7 miesięcy temu
nie obawiajcie sie o wasze wielkie brzuchy.Podzielcie sie z glodnymi a wyjdzie wam na zdrowie.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić