o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
A.S.
|

Uchodźcy dostali się do Europy. Większość ma koronawirusa

288
Podziel się

Ponad dwie trzecie spośród 94 migrantów uratowanych ostatnio przed utonięciem przez maltańską straż przybrzeżną jest zakażonych koronawirusem. Wyspa jest jednym z głównych kierunków, do których udają się uchodźcy i emigranci do Europy

Uchodźcy dostali się do Europy. Większość ma koronawirusa
Migranci płynęli na Maltę niewielką łódką. (Zdjęcie poglądowe) (Anadolu Agency via Getty Images, Anadolu Agency)
bDfeiIXV

Według wyników badań, przeprowadzonych na grupie 94 migrantów uratowanych na Morzu Śródziemnym przez służby maltańskie, co najmniej 65 osób zakażonych jest koronawirusem.

Testy, przeprowadzone tuż po przyjęciu uciekinierów do specjalnego ośrodka, przyniosły również 20 rezultatów negatywnych. Dziewięć osób wciąż oczekuje na wyniki.

Migranci pochodzą w większości z Erytrei, Sudanu oraz Maroka, a punktem, z którego ruszyli, miało być wybrzeże Libii. Mała łódka, którą próbowali przepłynąć wody akwenu, przez 30 godzin był unoszony przez fale. W pewnym momencie pokład zaczął nabierać wody.

bDfeiIXX

Uchodźcy zarażeni koronawirusem

Po wysłaniu sygnału SOS, udało się zapobiec śmierci uchodźców. Obecnie wszyscy z nich znajdują się na kwarantannie.

Według maltańskiego ministerstwa zdrowia, grupa uchodźców znajdowała się niemal cały czas razem więc ryzyko, że choroba została przeniesiona dalej ma Maltańczyków jest niewielkie.

Migranci, którzy przybyli łódką, zostali natychmiast wysłani na 14-dniową kwarantannę i przetestowani. Wynik pozytywny oznacza przymus izolacji. Pozostali będą poddani dalszej procedurze w ośrodku przejściowym - czytamy w komunikacie resortu.

bDfeiIYd

Na Malcie odnotowano dotychczas ledwie 708 przypadków koronawirusa. Po stwierdzeniu go u uchodźców liczba aktywnych zakażeń wzrosła do 99. W kraju z powodu infekcji zmarło 7 osób.

Polskie testy na koronawirusa. "Nie kupimy żadnych innych"

bDfeiIYy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(288)
jamci
3 miesiące temu
dlaczego nie odsyła się ich tak jak robi to Australia . Nie zastanawiają się z jakiego powodu ktoś próbuje tylko wynocha. oprócz rozmnażania nic w europie nie robią
edeo
3 miesiące temu
Gdyby tych emigrantów umieścić u polityków unijnych w domu ,momentalnie znaleźliby rozwiązanie problemu emigracyjnego
Olo
3 miesiące temu
Ludzie nie piszcie bzdur o zatapianiu łodzi imigrantów! Europa to nie III Rzesza! . Wystarczy po prostu nie wpuszczać ich , a tych którym udało się dobić do brzegu wsadzać na statki i deportować . Tam nie ma wojen , kataklizmów więc nie ma żadnych powodów żeby wpuszczać tych ludzi do Europy. Przywódcy państw europejskich niszczą nasz kontynent
bDfeiIYz
TAK JEST:
3 miesiące temu
(...)"W pewnym momencie pokład zaczął nabierać wody". - Robią dziurę, wysyłają SOS i podejmują ich służby ratunkowe. Potem, gdy już się osiedlą, zaczyna się jazda bez trzymanki.
Teoling
3 miesiące temu
KoronoSwirus i do dom, po temacie
Najnowsze komentarze (288)
No comments
3 miesiące temu
Czy ktoś czyta 'artykuł" przed publikacją? Cytuję: "Mała łódka, którą próbowali przepłynąć wody akwenu, przez 30 godzin był unoszony przez fale. W pewnym momencie pokład zaczął nabierać wody."
wolkar
3 miesiące temu
Pokład nie może nabierać wody, bo jest powierzchnią płaską. Wody może nabrać głowa pana redaktora...
salcia
3 miesiące temu
na wynik czeka się >24h a nie 1s
.,.
3 miesiące temu
Kiedyś strzelali do niezidentyfikowanych łodzi a teraz ściągają terrorystów bo "uciekają" z Bliskiego Wschodu. Europo opamiętaj się i zamknij granicę dla pseudo uchodźców.
Kaśka
3 miesiące temu
To tam ktoś jeszcze jest a ja myślałam że już wszyscy wyemigrowali po tej ilości statków i krajów w których oni są to się zastanawiam czy oni u siebie się tylko nie mnożą i jak króliki na inne kontynenty hop
Gość
3 miesiące temu
CRUX SACRA SIT MIHI LUX / NON DRACO SIT MIHI DUX VADE RETRO SATANA / NUNQUAM SUADE MIHI VANA SUNT MALA QUAE LIBAS / IPSE VENENA BIBAS Tylko Bóg Was może ochronić, nie kościół i księża, bo oni mogą tylko wykonawcami jego woli. Niestety co gorsza są wśród nich błądzący lub co gorsza "szatano-księża", który tylko noszą sułtany i odprawiają msze za pieniądze i są w kościele dla władzy.
Kawa 111111
3 miesiące temu
Aha i nikt jeszcze nie umaro i nikt nie potrzebuje respuratora wycienczeni zle warunki wilgoc glod oslabiony oragnizm i nikt nie umarl ?a w miescie ludzie umeiraja ? To jak to ?
Nostradamus
3 miesiące temu
Czy na Zachodzie ludzie jeszcze myślą, kto da tamę temu zaprzaństwu, gdzie są granice, tragedia, rządy boją użyć siły bo to niepoprawne politycznie
bDfeiIYr
wzieli
3 miesiące temu
niech ich teraz trzymają i lecza ha ha ha
gen. lee
3 miesiące temu
Szkoda słów. Jak europejscy politycy będą tacy tolerancyjni dla tych imigrantów to za 10 lat w Europie będzie brud, syf a cała kultura zachodnia przestanie istnieć. Jestem przeciwnikiem przyjmowania ich w Europie. Szkoda, że w Europie nie ma już narodowców :-)
glodny
3 miesiące temu
nie obawiajcie sie o wasze wielkie brzuchy.Podzielcie sie z glodnymi a wyjdzie wam na zdrowie.
Mikołaj
3 miesiące temu
Przywożą nie tylko korona wirusa , ale masę innych chorób i zakażeń .Jak tak dalej pójdzie to niedługo trzeba będzie przywrócić kontrolę na granicy z Niemcami .
antykolonista
3 miesiące temu
Byłe państwa kolonialne niech same zrobią porządek z tym, ...przez setki lat grabili, wyzyskiwali te kraje, to niech sobie teraz przyjmują uchodźców , bo ich stać na to..., a po drugie na tych koloniach zbili fortuny i się chełpią tym "nieswoim "bogactwem...
Wojtek
3 miesiące temu
Super że ich uratowali super że im pomogli ale sorry 14 dni kwarantanny i odjazd do domu .Europa nie jest azylem obiecanym z socjalem pod szyję ,, spoko bez roboty ,, ODESŁAĆ ....
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić