aktualizacja 

Żory. 35-latek nie wiedział, że jest nagrywany. To zrobił na dworcu

265

Zuchwały złodziej chciał się wzbogacić, teraz musi wstydzić się przed całą Polską. Wybryk mężczyzny na dworcu autobusowym w Żorach został nagrany, a wideo trafiło do sieci. 35-letni żorzanin nieźle sobie nagrabił.

Żory. 35-latek nie wiedział, że jest nagrywany. To zrobił na dworcu
Złodziej działał pod okiem kamery (Policja Żory)

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek rano w Żorach (woj. śląskie). Około godziny 10:00 tamtejsi funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do jakiej miało dojść w Żorskim Centrum Przesiadkowym.

Żory. Zrobił to pod okiem kamery

Na miejscu policjanci spotkali mężczyznę, który zadzwonił na komendę. Mężczyzna opowiedział mężczyznom, co dokładnie się wydarzyło. Jak wyjaśnił, oczekując na swój transport, uciął sobie krótką drzemkę na specjalnym podeście w pomieszczeniu dla podróżnych. Tam też podłączył do ładowania swój telefon.

Niestety, tę chwilę nieuwagi postanowił wykorzystać bezczelny złodziej. Młody mężczyzna podszedł do śpiącego podróżnego, zabrał mu komórkę oracz czapkę z daszkiem, a następnie pośpiesznie się oddalił.

Złodziej myślał zapewne, że mu się poszczęściło. Nie miał jednak świadomości, że grubo się przeliczył. Zuchwałej kradzieży dokonał bowiem wprost pod obiektywem kamery monitoringu, która dokładnie zarejestrowała jego wizerunek.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie i wkrótce ustalili tożsamość rabusia. Już następnego dnia sprawca, 35-letni żorzanin, został zatrzymany i ukarany za wykroczenie, a jego łupy wróciły do prawowitego właściciela. Film z kradzieży został udostępniony w sieci ku przestrodze.

Korzystając z okazji, apelujemy o czujność w miejscach, w których gromadzi się wiele osób i dbanie o własne mienie m.in. zabezpieczanie rowerów i motorowerów przed ich przemieszczeniem, gdyż brak takiego ograniczenia z pewnością ułatwia samą kradzież. Film jest przykładem na to, jak szybko można paść ofiarą kradzieży! - wzywają policjanci z KMP w Żorach.
Zobacz także: Przypadkowe odkrycie na cmentarzu w Smolęcinie. Szukali go od 7 lat
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić