aktualizacja 

Został jeszcze ponad rok. Źródła na Kremlu: Putin już zaczął przygotowania

W 2024 roku w Rosji powinny odbyć się kolejne wybory prezydenckie. Kremlowscy urzędnicy rozpoczęli już przygotowania do dnia, w którym rodacy wskażą kolejnego lidera. Na razie nie wiadomo, czy wystartuje w nich Władimir Putin.

Został jeszcze ponad rok. Źródła na Kremlu: Putin już zaczął przygotowania
Władimir Putin wystąpi w najbliższych wyborach prezydenckich, do których dojdzie w Rosji? (Getty Images, 2022 Contributor#8523328)

Kremlowscy urzędnicy uznali, że już należy rozpocząć przygotowania do przyszłorocznych wyborów prezydenckich.

Władimir Putin wystartuje w wyborach prezydenckich?

Władimir Putin na razie nie potwierdził oficjalnie, czy w ogóle zamierza wystartować w przyszłorocznych wyborach. Jednocześnie prokremlowski dziennik "Kommiersant" zapewnia, że Putin jak najbardziej liczy na reelekcję – powołano się przy tym na źródła w otoczeniu obecnego prezydenta.

Administracja prezydenta Federacji Rosyjskiej, twierdzi "Kommiersant", pracuje nad strategią kampanii wyborczej Władimira Putina. Zaznaczył, że otoczenie Putina nie wyklucza różnych scenariuszy jej przebiegu, jednak zakłada, że obecny prezydent najprawdopodobniej doczeka się reelekcji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Oto co szykuje Putin. Gen. Pacek podał datę

Do pracy nad kampanią wyborczą Władimira Putina wyjątkowo zaangażowano ekspertów z różnych dziedzin. Planowo, przekonywał informator, ma ona ruszyć we wrześniu 2023 roku i objąć większy obszar niż miało to miejsce do tej pory.

Same wybory prezydenckie odbędą się 17 marca 2024 roku. Ta data oficjalnie zostanie potwierdzona w grudniu 2023 roku przez Radę Federacji Rosyjskiej. Sam Władimir Putin wystartował i wygrał w nich w 2000, 2004, 2012 i 2018 roku, z czego w 2012 roku doprowadził do wydłużenia kadencji głowy państwa z 4 do 6 lat.

Jeszcze przed 2020 rokiem prawo uniemożliwiało Władimirowi Putinowi start w najbliższych wyborach. Prezydent Rosji zapewnił sobie jednak możliwość wystawienia swojej kandydatury w wyniku uchwalenia przez rząd specjalnych poprawek do konstytucji.

Wiele informacji, które podają rosyjskie media i władze, prawdopodobnie nie jest prawdziwych. Takie doniesienia mogą być elementem wojny informacyjnej ze strony Federacji Rosyjskiej.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić