o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
EKO
|

Zostawiła dziecko w oknie życia. Teraz zmieniła zdanie

156
Podziel się

W poniedziałek 5 kwietnia w oknie życia w Łodzi (woj. łódzkie) miało miejsce pozostawienie dziecka w oknie życia. Znaleziony chłopiec liczył sobie kilka miesięcy i znajdował się w nosidełku. Nieoczekiwanie jego matka zmieniła zdanie i zaczęła dążyć do odzyskania opieki.

Zostawiła dziecko w oknie życia. Teraz zmieniła zdanie
Kilkumiesięczny chłopiec został pozostawiony w oknie życia w poniedziałek wielkanocny. Teraz matka stara się go odzyskać (zdjęcie ilustracyjne) (PAP, Tomasz Wojtasik)
bDXGaTRx

Jak informuje TVP Info, dziecko zostało pozostawione o godzinie 18.25 w oknie życia w domu sióstr urszulanek. Budynek mieści się przy ul. Obywatelskiej w Łodzi. Siostry zakonne zaalarmował dźwięk dzwonka, a po dotarciu na miejsce zobaczyły kilkumiesięcznego chłopca w nosidełku.

Okno życia w Łodzi. Matka chce odzyskać syna, którego wcześniej pozostawiła

Jak relacjonowała siostra Anna Baranowska, zakonnice oszacowały wiek chłopca na około pięciu miesięcy. Dziecko było starannie ubrane oraz spokojne, uśmiechało się i gaworzyło do otaczających je osób. Zostało również ochrzczone "z wody" i otrzymał imię Antoni.

bDXGaTRz

Zgodnie z procedurą, na miejsce wezwano funkcjonariuszy policji, którzy sporządzili protokół ze zdarzenia. Dziecko zostało również zbadane przez lekarza, a następnie przekazane do rodziny zastępczej, gdzie miało oczekiwać na adopcję. Jednak kilka dni później do sióstr zgłosiła się kobieta, przedstawiająca się jako matka chłopca z okna życia.

Zobacz także: Zobacz też: #dziejesienazywo: Zakonnica opowiada o dzieciach znalezionych w oknie życia
bDXGaTRF

Kobieta podająca się za matkę dziecka musiała czekać, aż jej tożsamość zostanie zweryfikowana. W trakcie spotkania w ośrodku przedstawiła dokumenty, na podstawie których potwierdzono, że mówi ona prawdę.

Dosyć długo rozmawialiśmy, pani przedstawiła dokumenty świadczące o tym, że jest to jej dziecko. I nie mieliśmy wątpliwości – podkreśliła w rozmowie z TVP Info Magdalena Lesiak, dyrektorka ośrodka.

Matka na razie nie otrzyma chłopca z powrotem – musi czekać na decyzję sądu. Jak uzasadniła Magdalena Lesiak, wcześniej należy zbadać, czy sytuacja panująca w rodzinie dziecka jest stabilna oraz z jakich powodów doszło do pozostawienia go w oknie życia.

bDXGaTRG
Jeżeli taka sytuacja zaistniała, że rodzice włożyli je do okna życia, no to coś nimi kierowało, coś się wydarzyło. Trzeba ocenić, czy przeszkoda w opiece nad dzieckiem zniknęła. Czy w tej chwili będzie to już bezpieczne i stabilne środowisko – podkreśliła Magdalena Lesiak (TVP Info).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXGaTSa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(156)
Wot....
3 tyg. temu
Lepiej dac do okna zycia niz dziecko pozbawic życia.Równie dobrze mogła by wyżucic na smietnik i po dziecku proste.
Nadar
3 tyg. temu
Sąd powinien nie tylko się pochylić nad tym czy matce oddać dziecko,ale również jak tej matce pomoc jeśli ma jakieś kłopoty.I to by było najwłaściwsze podejście do zdarzenia.Trzeba powiedzieć ,że matka nie złamała prawa ,a nawet więcej zachowała się tak aby dziecko nie ucierpiało.Mam nadzieję ,że Sąd będzie potrafił przeprowadzić właściwa analizę zdarzenia
Gość
3 tyg. temu
Dobra decyzja matki, że wróciła po dzieciątko. Nikt nie zajmie się dzieckiem lepiej niż matka
bDXGaTSb
NIKNOLTI
3 tyg. temu
Łódź i wszystko w temacie
Wcale nie dob...
3 tyg. temu
Państwo powinno zlikwidować te tzw.okna życia bo to prowadzi do nielegalnych działań. W zamian za to należy umożliwić pozbycie się niechcianego dziecka zgodnie z prawem. I informacje o tym, jak to zrobić powinny być szeroko rozpropagowane, być może nawet w szkołach. Przecież to co ta matka zrobiła sprowadza na nią bardzo duże kłopoty. Jeśli to dziecko było zarejestrowane, to jak ona by się później tłumaczyła, że go nie ma? Dziecko też miałoby trudności z adopcją.
Wcale nie dob...
3 tyg. temu
Państwo powinno zlikwidować te tzw.okna życia, bo to prowadzi do nielegalnych działań. W zamian należy umożliwić pozbycie się niechcianego dziecka zgodnie z prawem. I informacje o tym, jak to zrobić powinny być szeroko rozpropagowane, być może nawet w szkołach. Przecież to co ta matka zrobiła sprowadza na nią bardzo duże kłopoty. Co, gdyby po to dziecko nie wróciła? Czy ono było zarejestrowane jako jej? Jak by się przez całe życie tłumaczyła,że go nie ma? A dziecko też miałoby trudności z adopcją.
SKA
3 tyg. temu
Dobro zwyciężyło.
Luna
3 tyg. temu
Stylistyka i sens pierwszego zdania powala. Kto to pisze???
gość
3 tyg. temu
Oddajcie mamie synka,wróciła po niego po dwóch dniach. W mediach pojawia się informacja o trudnym położeniu matki, o wielu problemach z którymi się borykała. Matka, która w desperacji pozostawia 8-miesięczne niemowlę w oknie życia powinna być objęta opieką tak psychologiczną jak i materialną.
Dratewka
3 tyg. temu
Nie oceniajmy ludzi zbyt pochopnie, przecież o tej kobiecie kompletnie nic nie wiemy .Ale wiemy że pozostawiła czyste i zadbane dziecko. Patrzmy na ludzi z miłością i zrozumieniem ,starajmy się mieć zdrowy dystans do świata który nas otacza. W życiu każdego człowieka bywają różne trudne i bolesne zawirowania. Jeśli nie możemy pomóc to przynajmniej nie szkodźmy .Każdemu z nas do puki żyjemy wszystko się przydażyć może ."Do puki piłka w grze" wiele nas jeszcze w naszym życiu może spotkać i zaskoczyć ,coś czego nigdy byśmy się nie spodziewali po sobie .Pamiętajmy zawsze o tym że słowa mogą być jak kamienie którymi można zabić ,ale też słowa mogą budować ,wzmacniać i dodawać sił .Słowami możemy drugiego człowieka budować ,albo go rujnować. Bądźmy dla siebie dobrzy ,a świat stanie się lepszy 😍🍀
zdrowo myśląc...
3 tyg. temu
Mariola przestań gadać o lgbt i coś mądrego napisz
Mimii
3 tyg. temu
Oddać dziecko matce, bez szperania w jej życie....
mariola
3 tyg. temu
Społeczność LGBT+ powinna jak najszybciej w kontrze do katolików (jak z kampanią billboardową) stworzyć własne Okna Życia. Uniemożliwi to chrzczenie dzieci. Do tego ktoś kto odda dziecko do Okna Życia prowadzonego przez Siostry Zakonne będzie natychmiast pozbawiony wszelkich praw jako ksenofob, homofob i ciemnota !!
bDXGaTRT
Nie było
3 tyg. temu
zagrożenia życia dziecka, więc taki "chrzest z wody" był nadużyciem
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić