o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MMC
|

Kutno. Dziecko w oknie życia. Matka zostawiła list

96
Podziel się

W oknie życia w Kutnie znaleziono pozostawione tam dziecko. Media podają, że matka zostawiła przy noworodku list.

Kutno. Dziecko w oknie życia. Matka zostawiła list
Zdjęcie obrazowe. (Pixabay)
bDTTFKGd

W oknie życia przy Domu Parafialnym prowadzonym przez Siostry Pasjonistki św. Pawła Od Krzyża w Kutnie znaleziono dziecko. Matka, zostawiła tam noworodka w poniedziałek.

Chłopiec urodził się 6 dni temu. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe i zabrało dziecko do szpitala na obserwację. Media podają, że chłopiec jest zdrowy i w dobrym stanie.

bDTTFKGf
Chłopiec ma 6 dni. Nie mamy oddziału pediatrycznego, więc przyjęliśmy go na oddział noworodków. Stan jest stabilny, nic złego nie powinno się wydarzyć - powiedział na antenie Radia Łódź Artur Gur prezes kutnowskiego szpitala.

W Kutnie musiała rozegrać się prawdziwa tragedia. PAP podał, że matka zostawiła przy dziecku list, w którym najprawdopodobniej wyjaśniła, dlaczego podjęła taką, a nie inną decyzję.

bDTTFKGl

Okno życia, to miejsce, gdzie matka może oddać bezpiecznie i anonimowo dziecko. Nie jest wtedy pociągnięta też do żadnej odpowiedzialności karnej. W Polsce funkcjonuje kilkadziesiąt takich miejsc.

Zobacz także: Ofiary COVID-19. "Jak wymarcie sporego miasta"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTTFKGG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(96)
Iwon_ka
miesiąc temu
Współczuję matce że musiała podjąć decyzję o oddaniu dziecka. Mam nadzieję że bobas trafi do kochającej rodziny i będzie szczęśliwy, tak jak chciała zapewne jego mama.
Tom
miesiąc temu
To bardzo trudna decyzja dla matki...wielki szacunek!!!
Polak
miesiąc temu
Inie h trafi na dobrą rodzinę,nie potępiam matki.
bDTTFKGH
Mama
miesiąc temu
Zdecydowanie lepiej podjąć taka decyzje niż mieć niechciane dziecko, które na każdym kroku będzie tego doświadczać. Szacunek dla matki i szczęścia dla bobasa życzymy. Jeśli jest zdrowy- świat przed nim- wiele rodzin marzy o dziecku.
mamcośdopowie...
miesiąc temu
Jaki dramat ? Kto to pisze? Po to są okna życia, aby była możliwość oddania dziecka. Pewnie zrobiła to z ciężkim sercem. Nie nam oceniać
Najnowsze komentarze (96)
Matka
miesiąc temu
Nie komentujcie że 'nie umiala sie zabezpieczyc' albo 'nie uważała komu dala' bo nie znamy historii tej Pani. Każda matka postąpi najlepiej jak może. Każda z nas jest najlepszą wersją siebie i jeśli ta Pani tak postąpiła to dobrze. Współczuję jej że nie może/nie chce/nie ma środków czy jakikolwiek jest powód jej decyzji. Szanujmy się i nie oceniajmy nie znając sytuacji.
50+
miesiąc temu
Dotychczas za każdym razem była akcja poszukiwania matki przez policję. Może mi to ktoś wyjaśnić? Co to za anonimowość?
Zed
miesiąc temu
Tragedia to jest jak znajdują zamarznięte dziecko na śmietniku
Bez..
miesiąc temu
Trzeba wcześniej pomyśleć o konsekwencjach ... jak się ,,komuś,, da !!!
Tata
miesiąc temu
Mam dwie śliczne i zdrowe córeczki, które dziś skończyły roczek. Kiedy się dowiedziałem o ciąży byłem tak wściekły, że postąpił bym tak samo lub chciałem żeby usunęła ciążę ponieważ mam już dwójkę dorosłych dzieci z innych nieudanych związków . Dziś jestem szczęśliwym tatą co prawda starym, ale nigdy bym ich nie oddał i nie pozwolił skrzywdzić. Po prostu je bardzo kocham jak nigdy innego przedtem w życiu oraz mam teraz udaną rodzinę .
szeptucha
miesiąc temu
A PO chciało likwidacji tych okien
Łomatko
miesiąc temu
Każde rozwiązanie ratujące dziecku życie jest warte zrozumienia.
Ali
miesiąc temu
Biedne dziecko ,może matka nie miała wyjścia
bDTTFKGz
Niepis
miesiąc temu
Brawo dla matki - to tragizm Wallenroda
ewa
miesiąc temu
dobrze, ze sa te Okna Zycia, inaczej maluch wyladowalby w rzece czy na smietniku
Kasia
miesiąc temu
I wszystkie chore dzieci tam powinni zostawiać w tych okienkach anonimowo i bez konsekwencji i przywrócili by aborcję
pamiętam
miesiąc temu
Czy ktoś pamięta czas kiedy w Kłodzku u zakonnic handlowano za dolarki adopcyjnymi dziecmi za granicę i nikt się nie interesował ich losem ? Ciekawe czy obecnie też się to dzieje ?
tyle
miesiąc temu
Kiedyś czytałam że na zachodzie kościól handlował dziecmi z resztą w filmach było dużo na ten temat....ciekawe ile kościól dostaje za takie dziecko od rodziców zastepczych....Czy to taka humanitarna akcja czy dochodowe źródło kościoła....Bo moim zdaniem takie dziecko powinno trafić do państwoej placówki..może tak sie dzieje nie wiem ciekawi mnie to
nori
miesiąc temu
Instytucja okien życia bardziej pasuje do czasów Dickensa i " Klubu Pickwicka " niż współczesnej cywilizacji europejskiej . Kiedy najbliższe rządowe polowanie na czarownice ?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić