Zrabował w Ukrainie i wysłał żonie. W sumie 440 kg

W sieci pojawiło się wiele dowodów na to, że rosyjscy żołnierze okradają domy Ukraińców ze wszystkiego, co mają pod ręką. Żołnierz Jewgienij Kowalenko wysłał do żony w Rosji aż 17 paczek o łącznej wadze 440 kg. Były tam zrabowane w Ukrainie m.in. instrumenty muzyczne i sprzęt stereo.

Zrabował w Ukrainie i wysłał żonie. W sumie 440 kg
Jewgienij Kowalenko wysłał z Białorusi do Rosji 17 paczek o łącznej wadze 440 kg. Były to łupy zrabowane z domów Ukrainców (Twitter)

Rosyjscy żołnierze plądrują i niszczą dobytek Ukraińców, zabierając wszystko to, co mogą wysłać do swoich rodzin. Kilka dni temu w sieci pojawiło się nagranie z biura firmy kurierskiej w Mozyrze na Białorusi. Na filmiku widać, jak rosyjscy wojskowi wysyłają ogromne paczki do Rosji. Są to prawdopodobnie łupy zrabowane z domów Ukraińców.

Druga najsilniejsza armia na świecie? W rzeczywistości siły zbrojne Federacji Rosyjskiej to połączenie szabrowników, nieudaczników i zbrodniarzy wojennych - podkreślał kilkakrotnie ukraiński Sztab Generalny Zbrojnych Sił.

Jeden z Rosjan, którego nagrała kamera monitoringu w biurze firmy kurierskiej, to Jewgienij Kowalenko. Żołnierzowi udało się wywieźć z Ukrainy na Białoruś aż 440 kilogramów łupów - informuje portal dnepr.express. Następnie Kowalenko wszystkie zrabowane przedmioty w tym m.in. sprzęty muzyczne, stół czy namiot wysłał do żony w Rubcowsku, azjatyckiej części Rosji.

Obok zdjęć rosyjskiego żołnierza opublikowanych przez firmę kurierską CDEK w Mozyrzu, w sieci pojawiły się świąteczne zdjęcia wraz z żoną.

Rosyjscy wojskowi nie będą już mogli wysyłać do domu tego, co zrabowali w Ukrainie. Jak informował portal Mediazona, po tym, jak Rosjanie masowo wysyłali do swojego kraju łupy zrabowane z domów Ukraińców, firmy kurierskie wprowadziły kontrolę przesyłek. Wymagają od żołnierzy rosyjskich pokazania dowodu zakupu sprzętu, który chcą wysłać. - W przypadku niedostarczenia tych dokumentów klientowi należy odmówić świadczenia usług kurierskich – informuje firma CDEK.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Czy Putin zostanie obalony? Miller o dwóch możliwościach
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić