Zwłoki w parku narodowym. Czy to ciało poszukiwanego mężczyzny?

109

Policja poinformowała, iż w ścisłym rezerwacie Białowieskiego Parku Narodowego znaleziono rankiem zwłoki młodego mężczyzny. Prawdopodobne, że jest to ciało poszukiwanego migranta z Syrii.

Zwłoki w parku narodowym. Czy to ciało poszukiwanego mężczyzny?
Policja / zdjęcie ilustracyjne (Adobe Stock, Tomasz Warszewski)

4 listopada, tuż przed godziną 8 rano, policjanci z Białegostoku otrzymali dość zaskakujące wezwanie. Jeden z pracowników Białowieskiego Parku Narodowego poinformował bowiem o odnalezieniu zwłok znajdujących się w ścisłym rezerwacie.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyły służby, które zajęły się identyfikacją, a także wyjaśnianiem okoliczności śmierci mężczyzny. Odkrycia dokonano przy drodze łączącej Białowieżę z Masiewem - to rejon, który znajduje się pod ścisłą ochroną przyrodniczą.

To ciało poszukiwanego Syryjczyka?

Niewykluczone, że odnalezione zwłoki to ciało poszukiwanego mężczyzny. Kilka dni temu w sieci pojawiło się bowiem ogłoszenie opublikowane przez aktywistów, którzy zajmują się pomocą humanitarną na granicy z Białorusią. Mówiło ono o wszczęciu poszukiwań 23-letniego, nielegalnego migranta pochodzącego z Syrii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Beznadziejna sytuacja migrantów na Białorusi. ''Nie mieliśmy pojęcia, jak to naprawdę będzie''

Do sprawy odniosła się już Prokuratura Rejonowa z Hajnówki. Jak wynika z informacji przekazanych przez szefa tej placówki, Jana Andrejczuka, ciało odnaleziono w zupełnie innej lokalizacji, niż ta, która została wskazana przez wspomnianych aktywistów. Mimo to organy ścigania już w poniedziałek rozpoczną śledztwo, których celem będzie zarówno ustalenie tożsamości, jak i okoliczności śmierci denata.

W najbliższych dniach prokuratura zleci sekcję zwłok, a także badania histopatologiczne i toksykologiczne. Jak wynika z przekazanych przez policję informacji, mężczyzna był ubrany w dwie pary dresów oraz kilka koszulek i dwa polary, a na nogach miał sportowe obuwie. Opis wskazuje na to, że zmarły starał się dość dobrze przygotować do niskich temperatur panujących nocą.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić