Zwłoki w pustostanie. Nieoficjalnie: to Jakub B., polityk Lewicy

76

W jednym z krakowskich pustostanów znalezione zostały zwłoki młodego mężczyzny. Na jego ciele zauważono rany cięte. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jest to polityk Lewicy Jakub B., który zaginął pod koniec września.

Zwłoki w pustostanie. Nieoficjalnie: to Jakub B., polityk Lewicy
W Krakowie znaleziono ciało młodego mężczyzny (Małopolska Policja)

W pierwszej kolejności informację przekazało Radio Kraków. Znalezione ciało ma być teraz poddane sekcji. Właśnie ona potwierdzi tożsamość mężczyzny i pozwoli stwierdzić, co było przyczyną zgonu.

Ciało znaleziono w stanie daleko posuniętego rozkładu - powiedziała "Gazecie Wyborczej" Anna Zbroja z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Policjantka przekazała również, że "zwłoki zabezpieczono i przetransportowano do Zakładu Medycyny Sądowej".

Wedle niepotwierdzonych doniesień odnalezionym mężczyzną był Jakub B. - polityk Lewicy poszukiwany od 22 września 2022 roku. Wówczas, między godziną 11 a 13, wyszedł z hotelu Hilton przy ulicy Dąbskiej 5 w Krakowie. Następnie udał się w nieznanym kierunku. Od tego momentu nie kontaktował się ani z rodziną, ani ze znajomymi.

Mocne zarzuty pod adresem Jakuba B.

Serwis tvp.info jako pierwszy przekazał, że do policjantów zgłosiła się kobieta, która twierdziła, że została zgwałcona przez Jakuba B. Złożyła ona również zawiadomienie w prokuraturze. 27 września natomiast w mediach społecznościowych pojawiły się mocne wpisy polityków Lewicy.

Stoję po stronie kobiet. Lewica stoi po stronie kobiet. Jakub B. został w trybie natychmiastowym zawieszony przez władze Nowej Lewicy - napisała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk na Twitterze.
W związku z pojawiającymi się informacjami o tym, że zaginiony Jakub B. mógł być sprawcą gwałtu, władze Nowej Lewicy podjęły decyzję o jego zawieszeniu. Czekamy na wyjaśnienie całej sprawy. Wszelkie zarzuty o przemocy wobec kobiet traktujemy zawsze niezwykle poważnie - zaznaczał z kolei Maciej Gdula, poseł klubu Lewicy.
Zobacz także: Pierwsze przymrozki pokażą, jaka jest prawda. "Węgiel ze składów zostanie wymieciony"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić