o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Zwolnienia grupowe zgłaszane coraz częściej. Tysiące osób na bruk

1
Podziel się

Firmy coraz częściej zgłaszają planowane zwolnienia grupowe. Jak podaje "Rzeczpospolita", zgłoszeń jest dwa razy więcej niż w ubiegłym roku.

Zwolnienia grupowe zgłaszane coraz częściej. Tysiące osób na bruk
W listopadzie 2020 roku firmy zgłosiły dwa razy więcej zwolnień grupowych niż rok temu (Pixabay)
bECkiBQR

Zwolnienia grupowe w czasie pandemii. Tysiące osób do na bruk

Jak wynika z danych, które Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii przekazało "Rzeczpospolitej", w listopadzie pracodawcy zgłosili zamiar zwolnienia grupowo 3 tys. osób. To dwa razy więcej niż w listopadzie 2019.

bECkiBQT

"Rzeczpospolita": Skala zgłoszeń zwolnień grupowych dwa razy większa

Jak pisze "Rz", jeśli podsumować dane z całego 2020 roku, okazuje się, że w 2020 było drugie tyle zgłoszeń zwolnień grupowych niż rok wcześniej. W dużej mierze to skutek pandemii koronawirusa i wywołanego przez nią kryzysu gospodarczego.

"Rz" podkreśla jednak, że jak na razie wzrost zgłaszania zamiaru zwolnień nie przełożył się na realne zwolnienia. Od początku roku w wyniku zwolnień grupowych faktycznie pracę straciło 27,2 tys. osób. To 28-procentowy wzrost w porównaniu do 2019 roku.

bECkiBQZ

Liczba zgłaszanych zwolnień grupowych wzrasta przez niepewność

W tym roku firmy działają w zupełnie nowych warunkach. Ciągle też muszą się liczyć z dodatkowymi utrudnieniami i nowymi obostrzeniami wprowadzanymi odgórnie. Sytuacja jest bardzo niepewna.

Liczba zgłaszanych zwolnień grupowych jest miernikiem niepewności w gospodarce" - mówi w rozmowie z "Rz" Monika Fedorczuk, ekspert rynku pracy Konfederacji Lewiatan.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECkiBRu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Krytyk
9 miesięcy temu
Tak i jeszcze Pandemia Koronawirusa a Szkoły Pandemia Koronawirusa a Zdrowie i życie ludzkie z innych przyczyn, Pandemia Koronawirusa a nasze zajęcia( np) w fitness club... ludzie rządowi błagamy dajcie chociaż nam chociaż po 2.000 na miesiąc bo covid nam życie swobodne nam odbiera powoli.. tlen i tak dalej !!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić