Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Zwrot za wycieczki dla turystów. Jak otrzymać pieniądze? Chodzi o 89,8 mln zł

6

Przez pandemię koronawirusa, lockdown, zamknięcie granic i inne obostrzenia wiele wycieczek, które Polacy mieli zaplanowane, nie odbyło się. Jak teraz ci, którzy nie pojechali na wczasy, bo wycieczka została odwołana, mogą otrzymać zwrot pieniędzy?

Zwrot za wycieczki dla turystów. Jak otrzymać pieniądze? Chodzi o 89,8 mln zł
Zwrot za wycieczki dla turystów. Jak otrzymać zwrot pieniędzy? (Pixabay)

Zwrot za wycieczki dla turystów. Kto może otrzymać pieniądze?

Od 1 października działa Turystyczny Fundusz Zwrotów, który gwarantuje turystom zwrot pieniędzy za wycieczki, które nie zostały wykorzystane z powodu pandemii koronawirusa.

Zwrot za wycieczki dla turystów. Jak otrzymać zwrot pieniędzy?

Branża turystyczna bardzo ucierpiała w wyniku pandemii. Firmy muszą jednak oddać klientom pieniądze za niewykorzystane wycieczki. Państwo postanowiło wspomóc branżę turystyczną, tworząc Turystyczny Fundusz Zwrotów.

Turyści mogą odzyskać pieniądze za wycieczki. Jak podał "Dziennik Gazeta Prawna", do 1 października z wnioskiem o zwrot zwróciło się już 26 tys. osób. Chodzi o łączną kwotę 89,8 mln zł.

Jak otrzymać zwrot pieniędzy? Turysta, który chce otrzymać zwrot środków, które wydał już na wycieczkę, a ta nie doszła do skutku, musi złożyć wniosek do UFG. We wniosku wpisuje swoje dane: imię i nazwisko, PESEL, NIP, adres zamieszkania, a także nazwę organizatora wycieczki, z którym zawarł umowę, numer umowy, datę jej podpisania, datę powiadomienia o odstąpieniu od umowy, datę rozpoczęcia imprezy turystycznej. Konieczne jest również podanie numeru rachunku bankowego, na który nastąpi zwrot pieniędzy. Turysta powinien również wpisać we wniosku wysokość wpłaconych zaliczek.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić