aktualizacja 

Żyje w polskich lasach. "Może pobiec 60 kilometrów na godzinę"

28

A wiecie, że łoś może pobiec nawet sześćdziesiąt kilometrów na godzinę? - pytają leśnicy na twitterowym koncie Lasów Państwowych i publikują filmik z dostojnie podskakującym łoszakiem, wbiegającym w głąb lasu. Jest jeden haczyk. Otóż łoś z nagrania udowadnia, że nigdzie mu się nie spieszy.

Żyje w polskich lasach. "Może pobiec 60 kilometrów na godzinę"
Łos osiąga prędkość do 60 kilometrów na godzinę (Twitter, Lasy Państwowe)

Filmik z wesoło podrygującym łosiem na profilu Lasów Państwowych robi furorę w sieci. - To co? Ruszamy z kopyta w ten nowy tydzień? - żartują na opublikowanym w poniedziałkowy poranek nagraniu leśnicy z Nadleśnictwa w Kraśniku. Dzięki nim, łosia w lekkim galopie mogą podziwiać internauci. To kolejny dowód na wyjątkową kreatywność i prężne ocieplanie wizerunku Lasów Państwowych na profilach w mediach społecznościowych.

"Łoś może pobiec nawet sześćdziesiąt kilometrów na godzinę". Może, ale chyba nie ten

Leśnik publikujący filmik w opisie do niego pyta: "A wiecie, że łoś może pobiec nawet sześćdziesiąt kilometrów na godzinę"? I choć potwierdzają to naukowe badania na temat największego żyjącego współcześnie ssaka kopytnego, egzemplarz pokazany w filmiku zdaje się nic nie robić ze swoich biegowych możliwości i nieśpiesznie sunie w głąb lasu, tylko w sobie znanym kierunku. Na szczęście obecnemu na miejscu leśnikowi w porę udało się chwycić za telefon.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mężczyzna z USA chciał nagrać łosia. Zwierzę nagle ruszyło do ataku

Nie uchodzi to uwadze komentujących. "Może i może (biec z prędkością 60km/h przyp. red.) ale chyba nie ten" - pisze jeden z internautów, a inny dodaje, że właśnie dlatego łosie muszą być bardziej uważne od jeleni, bo te swoją maksymalną prędkość osiągają przy pięćdziesięciu kilometrach na godzinę. Nie brakuje też kąśliwych uwag w kierunku myśliwych: "przecież to dzik!" - dodaje jeden z obserwatorów profilu, a inny dziwi się, że zwierzę wciąż pozostaje przy życiu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Łoś jest największym przedstawicielem rodziny jeleniowatych, a także należy do największych ssaków lądowych Europy, a jego pełna nazwa to "łoś euroazjatycki".

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić