12-latka z Polski wysłała obraz Elżbiecie II. Niesamowite, co stało się potem

362

12-letnia Wanessa z Lipki koło Złotowa jest bardzo utalentowanym dzieckiem. Dziewczynka z zespołem Downa maluje obrazy, a jeden z nich sprezentowała samej królowej Elżbiecie II. Najciekawsze stało się później. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

12-latka z Polski wysłała obraz Elżbiecie II. Niesamowite, co stało się potem
Wanessa Bąkowska wysłała obraz do królowej Elżbiety II (Getty Images)

Wanessa Bąkowska urodziła się z zespołem Downa 12 lat temu. Została obdarzona niezwykłym talentem malarskim, który stara się wykorzystywać. Dziewczynka od dłuższego czasu rozwija swoje umiejętności.

Niezwykły talent

Wanessa tworzy abstrakcyjne obrazy używają niestandardowych technik. Maluje np. przy pomocy plastikowych kubków. Malowanie traktuje jako hobby, ale również jako terapię.

Swoje wewnętrzne piękno i wrażliwość przelewa na płótno - przekonuje mama Wanessy, Karolina.

Już jakiś czas temu Wanessa postanowiła zrealizować swoje marzenie. Zdecydowała, że napisze list do królowej brytyjskiej Elżbiety II. Do tego dołączyła własnoręcznie namalowany obraz, który zatytułowała "Ziemia".

Wanessie od zawsze jest bliskie sercu wszystko, co się wiąże z dworem królewskim - księżniczki, stroje i inne takie, jak to dziewczynka. Kiedyś Wanesska powiedziała, że chciałaby pojechać do królowej, ale wiadomo, że było to wręcz niemożliwe, więc gdzieś to ucichło. I nagle ni stąd, ni zowąd Wanesska namalowała obraz i mówi, że to obraz dla królowej. Bardzo jej na tym zależało. Poprosiliśmy wychowawczynię Anetę Gortat-Kruk o pomoc w napisaniu listu do Elżbiety II, zapakowaliśmy obraz, list, zdjęcie Wanessy i wysłaliśmy - opowiada w "Fakcie" pani Karolina.

Fantastyczna niespodzianka

"Wasza Wysokość, Mam na imię Wanessa i mam 12 lat. Mieszkam w Polsce, w małej miejscowości Lipka. Mam wspaniałych nauczycieli i wielu przyjaciół. Mam mamę Karolinę, tatę Rafała, brata Alana i siostrę Nutkę. Bardzo ich kocham. Jestem osobą z niepełnosprawnością i zespołem Downa. Pomimo tego maluję obrazy. Chciałabym podarować jeden z nich Waszej Wysokości. Tytuł tego obrazu to "Ziemia". Pozdrowienia z Polski" - napisała Wanessa w liście do królowej.

6 września na dziewczynkę czekała prawdziwa niespodzianka: odpowiedź prosto z pałacu.

Nie oczekiwaliśmy odpowiedzi. Nikt nie był na to nastawiony. Ale ku naszemu ogromnemu zdziwieniu w poniedziałek wyciągnęliśmy list ze skrzynki. Bez względu na to, czy odpowiedziała na to dama dworu z polecenia królowej, czy ktoś inny, było to dla nas, a przede wszystkim dla Wanessy, ogromna niespodzianka - mówi Karolina Bąkowska.

Wanessa otrzymała odpowiedź od dwórki królowej Elżbiety II. Dziewczynka mogła przeczytać, że "królowa była wzruszona". Każdy z nas może wesprzeć talent Wanessy i kupić jej dzieła na Facebooku "Obrazy malowane sercem".

Cały dochód przeznaczany jest na rehabilitację dziewczynki i jej dwójki młodszego rodzeństwa: 10-letniego brata, który cierpi na autyzm, padaczkę skroniową i dziecięce porażenie mózgowe oraz 3-letniej siostry, która także urodziła się z zespołem Downa i wadą serca.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Koronawirus w szkołach. Czy dzieci będą bezpieczne? Prof. Simon odpowiada
Autor: PCE
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić