o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
PCE
|

12-latka z Polski wysłała obraz Elżbiecie II. Niesamowite, co stało się potem

104
Podziel się

12-letnia Wanessa z Lipki koło Złotowa jest bardzo utalentowanym dzieckiem. Dziewczynka z zespołem Downa maluje obrazy, a jeden z nich sprezentowała samej królowej Elżbiecie II. Najciekawsze stało się później. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

12-latka z Polski wysłała obraz Elżbiecie II. Niesamowite, co stało się potem
Wanessa Bąkowska wysłała obraz do królowej Elżbiety II (Getty Images)
bECKWiGd

Wanessa Bąkowska urodziła się z zespołem Downa 12 lat temu. Została obdarzona niezwykłym talentem malarskim, który stara się wykorzystywać. Dziewczynka od dłuższego czasu rozwija swoje umiejętności.

Niezwykły talent

Wanessa tworzy abstrakcyjne obrazy używają niestandardowych technik. Maluje np. przy pomocy plastikowych kubków. Malowanie traktuje jako hobby, ale również jako terapię.

Swoje wewnętrzne piękno i wrażliwość przelewa na płótno - przekonuje mama Wanessy, Karolina.
bECKWiGf

Już jakiś czas temu Wanessa postanowiła zrealizować swoje marzenie. Zdecydowała, że napisze list do królowej brytyjskiej Elżbiety II. Do tego dołączyła własnoręcznie namalowany obraz, który zatytułowała "Ziemia".

Wanessie od zawsze jest bliskie sercu wszystko, co się wiąże z dworem królewskim - księżniczki, stroje i inne takie, jak to dziewczynka. Kiedyś Wanesska powiedziała, że chciałaby pojechać do królowej, ale wiadomo, że było to wręcz niemożliwe, więc gdzieś to ucichło. I nagle ni stąd, ni zowąd Wanesska namalowała obraz i mówi, że to obraz dla królowej. Bardzo jej na tym zależało. Poprosiliśmy wychowawczynię Anetę Gortat-Kruk o pomoc w napisaniu listu do Elżbiety II, zapakowaliśmy obraz, list, zdjęcie Wanessy i wysłaliśmy - opowiada w "Fakcie" pani Karolina.

Fantastyczna niespodzianka

"Wasza Wysokość, Mam na imię Wanessa i mam 12 lat. Mieszkam w Polsce, w małej miejscowości Lipka. Mam wspaniałych nauczycieli i wielu przyjaciół. Mam mamę Karolinę, tatę Rafała, brata Alana i siostrę Nutkę. Bardzo ich kocham. Jestem osobą z niepełnosprawnością i zespołem Downa. Pomimo tego maluję obrazy. Chciałabym podarować jeden z nich Waszej Wysokości. Tytuł tego obrazu to "Ziemia". Pozdrowienia z Polski" - napisała Wanessa w liście do królowej.

bECKWiGl

6 września na dziewczynkę czekała prawdziwa niespodzianka: odpowiedź prosto z pałacu.

Nie oczekiwaliśmy odpowiedzi. Nikt nie był na to nastawiony. Ale ku naszemu ogromnemu zdziwieniu w poniedziałek wyciągnęliśmy list ze skrzynki. Bez względu na to, czy odpowiedziała na to dama dworu z polecenia królowej, czy ktoś inny, było to dla nas, a przede wszystkim dla Wanessy, ogromna niespodzianka - mówi Karolina Bąkowska.
bECKWiGm

Wanessa otrzymała odpowiedź od dwórki królowej Elżbiety II. Dziewczynka mogła przeczytać, że "królowa była wzruszona". Każdy z nas może wesprzeć talent Wanessy i kupić jej dzieła na Facebooku "Obrazy malowane sercem".

Cały dochód przeznaczany jest na rehabilitację dziewczynki i jej dwójki młodszego rodzeństwa: 10-letniego brata, który cierpi na autyzm, padaczkę skroniową i dziecięce porażenie mózgowe oraz 3-letniej siostry, która także urodziła się z zespołem Downa i wadą serca.

Zobacz także: Koronawirus w szkołach. Czy dzieci będą bezpieczne? Prof. Simon odpowiada
bECKWiGG
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(104)
wow
4 dni temu
WOW. Widziałem te prace na fejsie. Naprawdę są niesamowite. Wróżę wystawy w największych galeriach. Wszystkiego najlepszego
tyuuii
6 dni temu
ciekawe kto się zajmie tymi chorymi dziećmi, kiedy rodzice umrą
Hwdp
6 dni temu
Może królowa odtajnila akta kto zamordował Sikorskiego
bECKWiGH
ghost
6 dni temu
A może zamiast bezrefleksyjnego płodzenia dzieci z defektami genetycznymi to najpierw jakieś badania prenatalne?! Nie, nie jestem za eugeniką, ale jestem za dojrzałym i odpowiedzialnym rodzicielstwem. Jeżeli ktoś nie może mieć własnych zdrowych dzieci, zawsze może adoptować zdrowe sieroty, które też czekają na miłość i dom.
Nierojalista
1 tyg. temu
Elka to skamielina, a wielce podziwiana brytyjska monarchia to szmelc, studnia bez dna, nikomu i do niczego niepotrzebna. Wiadomość o jej zniesieniu będzie chyba jedną z lepszych na tym portalu.
niezrozumiałe
1 tyg. temu
po pierwszym chorym dziecku ludzie zdecydowali się na kolejne, dla mnie szokujące, bo gdy zabraknie rodzicow te dzieci bedą meczyc sie w jakich osrodkach, gdzie brak empatii to codziennosc...nie pojmuję
Taktojest
1 tyg. temu
Dlaczego ci rodzice powołują na świat kolejne nieszczęśliwe istoty, to własny egoizm a nie rodzicielstwo. A potem wysyła się bazgroły bo wiadomo że przecież nikt nie skrytykuje...
Caro
1 tyg. temu
Dziecko niepełnosprawne stara się wspomagać utrzymywać rodzeństwo i rodziców. Chore Nasz kraj i system jest chory
Madam
1 tyg. temu
0595 Mimo ze jestem modelka to tez mnie swedzi brukselka. Obys ja przeczyscil na ruchamy.top
Madam
1 tyg. temu
0122 Mimo ze jestem modelka to tez mnie swedzi brukselka. Obys ja przeczyscil na ruchamy.top
Madam
1 tyg. temu
2819 Mimo ze jestem modelka to tez mnie swedzi brukselka. Obys ja przeczyscil na ruchamy.top
PISKUP
1 tyg. temu
DZIEKI PIS JEDYNEJ PARTII W KILKA LAT LICZBA DZIECI Z DOWNEM W POLSCE SIE POTROI
Madam
1 tyg. temu
8293 Mimo ze jestem modelka to tez mnie swedzi brukselka. Obys ja przeczyscil na ruchamy.top
bECKWiGz
sylwestra654
1 tyg. temu
Wielki GRATULACJE 😘 Dzieci z zespołem Downa są, bardzo ciepłe, pełne empatii , bardzo utalentowane. Sama mam koleżankę z chorym synem i córka też chorowala na raka. Dzieci pełne miłości i ciepła. Buziolki Wanessko. Pozdrawiam serdecznie 💞🥰😘😍
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić