aktualizacja 

15-latka ubrała się tak do szkoły. Oto co usłyszała od nauczycieli

109

Nauczyciele z Trinity Academy Cathedral w Wakefield kazali zakrywać kostki 15-letniej uczennicy, ponieważ uznano je za "zbyt atrakcyjne". Nastolatka

15-latka ubrała się tak do szkoły. Oto co usłyszała od nauczycieli
Dziewczynka została skrytykowana za strój. (Facebook, Pixabay)

Olivia Williams, 15-letnia uczennica szkoły Trinity Academy Cathedral w Wakefield w West Yorkshire, została poinformowana, że ​​jej ubiór jest niestosowny. Spodnie, które nosi na co dzień nie powinny być ciasne i musi zakrywać kostki, aby uniknąć "wywoływania pociągu seksualnego".

O wszystkim poinformowano matkę Olivii - Katie McLoughlin. W rozmowie z MailOnline powiedziała, że jej zdaniem ta zasada jest niedorzeczna.

To śmieszne. Kto patrzy na kostki i myśli, że są atrakcyjne? - powiedziała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Roksana Węgiel planuje iść na studia? "Szkoła mi trochę przeszkadza"

Nie jest to jedyna zasada wprowadzona w tej szkole. Zabroniono uczniom chodzenia do toalety, chyba że mają specjalną przepustkę lub różową kartę, przeznaczoną dla dziewcząt, które akurat mają miesiączkę. Takie różowe przepustki są jednak odbierane już po czterech dniach, nawet jeśli uczennica zgłosi, że jej okres trwa tydzień.

15-letnia Olivia, która została skrytykowana przez nauczycieli zorganizowała protest przeciwko nowym zasadom. Została zawieszona w prawach uczniach, a dyrekcja ostrzegła ją, że za kolejne sprzeciwy, zostanie wydalona ze szkoły.

Ubrała się tak do szkoły. "Szokująca" reakcja nauczycieli

Katie McLoughlin powiedziała MailOnline, że jest dumna ze swojej córki i jej działań na rzecz uczniów. Podobnie jak inni rodzice, nie zgadza się na takie traktowanie. Postawę nauczycieli i dyrekcji nazwała "Szokującą".

Dyrekcja wystosowała do rodziców specjalny list z wyjaśnieniami. Napisano w nim, że zasady dotyczące mundurków, nie zmieniły się na przestrzeni lat i zawsze tak samo przestrzegano zasad

Toalety dla uczniów są otwarte przed szkołą, między lekcjami, w przerwach, w porze lunchu i po lekcjach. Studenci mogą iść do toalety w dowolnym momencie w tych godzinach. Rozumiemy, że czasami niektórzy uczniowie mogą potrzebować częstszego korzystania z toalety. Z tego powodu mamy system przepustek toaletowych - napisano w liście.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić