aktualizacja 

Awantura na siłowni. Dziewczyna poczuła na sobie wzrok niewidomego

206

Za pośrednictwem mediów społecznościowych ludzie bardzo chętnie dzielą się swoimi przeżyciami. Ostatnio na TikTok-u pewien 21-latek opowiedział przykrą historię, która mu się przydarzyła. Toby Addison o mały włos nie został wyrzucony z siłowni, gdyż jedna z obecnych tam dziewczyn oskarżyła go o to, że miał za bardzo się na nią patrzeć. Młody mężczyzna w nagraniu wytłumaczył, dlaczego poczuł się urażony.

Awantura na siłowni. Dziewczyna poczuła na sobie wzrok niewidomego
Zrobiła awanturę na siłowni, bo za bardzo się na nią patrzył. Nie uwierzyła, że jest niewidomy (Pixabay, TikTok, @blindtobes, tanjashaw)

Toby Addison, który na TikTok-u publikuje nagrania na profilu @blindtobes, w jednym z najnowszych wideo, podzielił się swoją historią, która miała miejsce na siłowni. Jak zaznacza mężczyzna, wszystko zdarzyło się przez pomyłkę.

Zorientował się, że coś jest nie tak, gdy pewna dziewczyna, która ćwiczyła niedaleko niego, zapytała go "czy podoba mu się widok".

Z oczywistych powodów nie wiem, na co się patrzę. W tym przypadku byłem akurat skierowany w kierunku tej kobiety - mówił na TikTok-u.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Krupińska otworzyła się na temat dzieci. Chcą, by w końcu pokazała ich na Instagramie

W tym momencie warto podkreślić, że Toby Addison jest niewidomy. Jak wyjaśnił w pierwszej chwili nawet nie zorientował się, że pytanie zostało skierowane do niego. Dopiero gdy młoda kobieta podeszła, dowiedział się, na co się patrzył.

Próbował wytłumaczyć jej, że nie robił tego celowa i nie ma o co się obawiać, gdyż nie widzi. Jednak kobieta nie uwierzyła w jego tłumaczenie. Miała powiedzieć, żeby "się zamknął" i poszła po pomoc do pracowników obiektu.

"Akceptacja ludzi zmagającymi się z niepełnosprawnością nie stoi na właściwym poziomie"

Kierowniczka siłowni poprosiła go, by wyszedł. Wtedy zainterweniował jego znajomy, który stanął w jego obronie. Dzięki temu mógł kontynuować ćwiczenia.

Przykre jest także to, że akceptacja ludzi zmagającymi się z niepełnosprawnością nie stoi jeszcze na właściwym poziomie. Połączenie tych dwóch rzeczy sprawia, że takie sytuacje mogą przydarzać się częściej - dodał na nagraniu.

Głos internautów

Film do tej pory obejrzało prawie 600 tys. użytkowników platformy i zyskał ponad 66 tys. polubień. Z kolei swój komentarz pozostawiło blisko 250 osób. Internauci wyrazili w nich m.in. swój żal.

"Naprawdę mi przykro, że zostałaś tak potraktowana", "Przykro mi to słyszeć. Twoje pozytywne nastawienie powinno być podziwiane", "Z tego też powodu żarty typu 'udawać ślepego i gapić się na ludzi' nie są śmieszne" - pisali.

Niektórzy też podzielili się swoimi historiami.

Mój kumpel został wyrzucony z pubu za to, że był zbyt pijany i zataczał się. Tak naprawdę był kierowcą i miał protezę nogi - napisał jeden z użytkowników TikToka.

Dodajmy, że poczynania Addisona na tej platformie śledzi blisko 260 tys. internautów.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić