Będziecie w szoku. Tak powstają przetarcia na spodniach. 10 mln wyświetleń

2

Do mediów społecznościowych trafiło nagranie wideo, które poruszyło internautów. Materiał pokazuje, jak robi się modne przetarcia na spodniach jeansowych. Wiele osób nie miało o tym pojęcia.

Będziecie w szoku. Tak powstają przetarcia na spodniach. 10 mln wyświetleń
Pokazali, jak robi się przetarcia na spodniach (TikTok)

Jednym z hitów sklepów odzieżowych na całym świecie są jeansy z efektem znoszenia. Spodnie z materiału, który pierwotnie miał być wytrzymały, zyskały nową odsłonę, która temu totalnie przeczy. Każdego roku na świecie produkowanych jest około 6 mld par, z czego część musi jeszcze przejść proces celowego zniszczenia.

Historia jeansów sięga jeszcze końcówki XIX wieku. Wówczas spodnie z tego materiału były adresowane przede wszystkim do amerykańskich górników oraz innych pracowników fizycznych. Tkanina była bardzo wytrzymała, na czym najbardziej zależało właśnie użytkownikom tej nowoczesnej wówczas części garderoby. Po upływie wielu lat jeansy są dostępne w większości sklepów odzieżowych w rozmaitych wariantach.

Jeansy z efektem znoszenia, czy też podarcia mają nieco inny proces powstawania. Co ciekawe postrzępione nogawki powstają zazwyczaj w ręcznym procesie. Używa się do tego szlifierek, szczotek czy papieru ściernego. Jeden z pracowników fabryki na Dalekim Wschodzie pokazał kulisy swojej pracy na TikToku. Na opublikowanym przez niego wideo widać osoby, które zajmują się właśnie postarzaniem spodni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "To wyraz pogardy". Schetyna komentuje "aferę mięsną"

"Będę to widzieć za każdym razem"

Opublikowane na TikToku wideo ma 10 mln wyświetleń. Z miejsca wzbudziło kontrowersje. Wiele osób nie miało pojęcia, że proces sztucznego postarzania jeansów powstaje ręcznie. Komentujący mieli zastrzeżenia do warunków, w których muszą wykonywać swoją pracę osoby z nagrania.

Ja nie wierzę... Będę to widzieć za każdym razem, patrząc na spodnie - napisała internautka.
Może wielu z nas oglądając film, nie kupi kolejnej rzeczy, aby ci ludzie nie musieli tak pracować? - stwierdziła komentująca.

W przeszłości do postarzania jeansów używano piaskowania. Metoda ta została jednak zakazana w 2010 roku, gdyż była niebezpieczna dla zdrowia pracowników. Wiele osób nabawiło się przez to krzemicy.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić