o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac.
Marta Kutkowska
|

Borykasz się z trądzikiem? Poznaj cudowne właściwości wąkrotki azjatyckiej

1
Podziel się

Trądzik to nie tylko problem natury estetycznej. Osoby, które zmagają się z problemami skórnymi, często wpadają w kompleksy i tracą pewność siebie. Na szczęście natura obfituje w rośliny, które mogą być wspaniałymi sprzymierzeńcami w walce o piękną cerę. Wypróbuj azjatyckie zioło i pożegnaj się z niedoskonałościami.

Borykasz się z trądzikiem? Poznaj cudowne właściwości wąkrotki azjatyckiej
Jak walczyć z trądzikiem? (Getty Images)
bDXFCNKd

Wyciągi z ziół i roślin stały się ostatnio w kosmetyce dużo bardziej pożądane, niż stworzone w laboratoriach chemiczne formuły. Kobiety pokochały naturalną pielęgnację i chętnie wymieniają drogie kremy z podejrzanym składem, na bardziej przyjazne roślinne specyfiki.

 Czym jest wąkrotka azjatycka i za co ją pokochasz?

 Centella Asiatica, czyli po naszemu wąkrotka azjatycka, wykorzystywana jest w medycynie Dalekiego Wschodu od tysięcy lat. Chińscy medycy stosują ją na wiele schorzeń, na przykład układu krążenia, układu nerwowego, ale także w leczeniu chorób skóry.

bDXFCNKf

 Wąkrotkę wykorzystuje się między innymi do przyspieszenia procesu gojenia ran. Jest to związane z jej korzystnym wpływem na rozwój fitoblastów. Jej skuteczność zaobserwowano zarówno w przypadku stosowania doustnego jak i miejscowego. Wyciąg z wąkroty azjatyckiej wspiera także proces powstawania tkanki bliznowatej, dlatego z powodzeniem używany jest w terapii blizn.

 Madekasozyd - antidotum na niedoskonałości

 Okazuje się, że gojenie ran to niejedyna supermoc tej rośliny. Wątrotka zawiera bowiem także składnik, któremu od lat wnikliwie przyglądają się badacze z całego świata.

 Chodzi o madeksadozyt. Ten związek hamuje reakcję zapalną wywoływaną przez propionibacterium acnes. Dodatkowo poprawia on nawilżenie skóry poprzez zwiększanie liczby białek błonowych uczestniczących w transporcie wody.

bDXFCNKl

 Wąkrotkę możemy stosować zarówno zewnętrznie, pod postacią kremów lub serów, jak i wewnętrznie. Wystarczy zaopatrzyć się w tabletki lub herbatkę.

 Nawet jeśli nie masz problemów z cerą, ale chcesz, żeby zawsze była promienna i jędrna, wypróbuj tą cudowną rośliną.

Zobacz także: #Wszechmocne. Spełnione i niezależne. Nowa akcja WP Kobieta
bDXFCNKG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
narcyz
4 tyg. temu
a czy tym preparatem można wyleczyć ten trądzik na tym średnim
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić