"Brak wyobraźni". Alicja Bachleda-Curuś nie wytrzymała

104

Urząd Miasta Krakowa zdecydował się na wprowadzenie czasowego zakazu postoju dorożek z końmi na Rynku Głównym. Do tego ruchu odnieść postanowiła się Alicja Bachleda-Curuś.

"Brak wyobraźni". Alicja Bachleda-Curuś nie wytrzymała
Alicja Bachleda-Curuś reaguje ws. dorożek (AKPA, Pixabay)

Wątek koni pracujących w upałach wraca niczym bumerang. Te zwierzęta wykorzystywane są do wwożenia turystów na Morskie Oko, ale nie tylko. Dorożki z końmi obecne są również w Krakowie.

Niezmiennie cieszą się sporą popularnością. Na nic zdają się apele ludzi zatroskanych losem koni, by raz na zawsze skończyć z męczeniem zwierząt na rzecz wygody turystów.

Tymczasem Urząd Miasta Krakowa wydał chwilowy zakaz możliwości postoju dorożek z końmi na Rynku Główny. Jest to reakcja na bardzo wysokie temperatury. Alicja Bachleda-Curuś uważa, że takie kroki podjęto za późno.

Zakaz pewien być przed falą upałów, brak wyobraźni lub chęci - grzmi Bachleda-Curuś na Facebooku.

Kraków reaguje na ekstremalne temperatury

Wspomniany zakaz obowiązuje od 28 czerwca do odwołania. Zamknięto postój stały i przejazd na Rynku Głównym oraz przed Bazyliką Mariacką. Poniżej treść wydanego oświadczenia:

"OGŁASZAM

ZAMKNIĘCIE POSTOJU STAŁEGO DLA DOROŻEK NA RYNKU GŁÓWNYM I ZAKAZ PRZEJAZDU PRZEZ RYNEK GŁÓWNY,

W GODZ. 9.30 – 19.00

OD 28 CZERWCA 2022 r. – DO ODWOŁANIA

W powyższym okresie postój zastępczy przy ul. Mikołajskiej przed Bazyliką Mariacką będzie nieczynny.

Jednocześnie mając na uwadze bezpieczeństwo powożących oraz zwierząt zaprzęgowych zobowiązuję wszystkich powożących do korzystania z wyznaczonych pozostałych, zacienionych postojów zastępczych (przy Barbakanie oraz na alejkach Plant – przy ul. Podzamcze, pomiędzy ul. Sienna a ul. Mikołajską), dodatkowego regularnego pojenia koni oraz bieżącego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Ponadto przypominamy o aktualnym ogłoszeniu z dnia 20 czerwca 2022 r. (znak SA-05.033.2.98.2022.AM) dot. zamknięcia postoju stałego dla dorożek konnych w Rynku Głównym z możliwością przejazdu przez Rynek w dniach od 21 do 27 czerwca 2022 roku".

Zobacz także: Połowa Polek nie prosi o podwyżkę. Ekspertka ma dla nich radę
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić