Chłopak narobił jej wstydu na randce. Tak zachował się wobec kelnera

50

Pewna internautka poszła na drugą randkę z mężczyzną, który jej się spodobał. Nie mogła jednak przypuszczać, że spotkanie skończy się poczuciem zakłopotania spowodowanym kontrowersyjnym zachowaniem jej partnera. "Nie będę kłamać, byłam upokorzona" - opisuje w sieci.

Chłopak narobił jej wstydu na randce. Tak zachował się wobec kelnera
Mężczyzna nie dał napiwku kelnerowi (Getty Images, Klaus Vedfelt)

Amerykanka postanowiła umówić się z mężczyzną na randkę we włoskiej restauracji. Para poszła na kolację. Spotkanie było sympatyczne – niestety wszystko zmieniło się w momencie, kiedy przyszło do płacenia rachunku i ustalenia wysokości napiwku. Kobieta opisała sytuację w sieci i podzieliła się nią na Reddicie.

Nie chciał zapłacić napiwku. Wszystko przez za małą ilość chleba

Okazuje się, że mężczyzna nie chciał zostawić napiwku kelnerowi. Powód może zaskoczyć. "Moja randka nie dała napiwku po obiedzie, ponieważ nie przyniesiono nam wystarczającej ilości chleba" - napisała internautka w poście.

Jak opisuje, byli na randce w małej, włoskiej restauracji. Pod koniec kolacji mężczyzna zrobił się bardzo cichy. "Zapytałam, co się dzieje, a on powiedział, że widział, że podczas gdy my dostaliśmy tylko dwa kawałki chleba, wszystkim innym gościom zaserwowano więcej" - opowiedziała kobieta.

Mężczyzna podkreślił, że jako ktoś, kto prowadzi własną firmę, jest bardziej uważny na takie rzeczy. "Skinęłam głową, ale pomyślałam, że przesadza, a to prawdopodobnie było zwykłym ludzkim błędem" - podkreśliła.

Kiedy przyszło do płacenia rachunku, mężczyzna nie dał napiwku. Miał zaznaczyć, że pracownicy restauracji "muszą robić to lepiej". "Nie będę kłamać, byłam upokorzona" - skwitowała kobieta.

Kobieta była rozczarowana postawą mężczyzny podczas randki

Postawa mężczyzny bardzo rozczarowała internautkę. "Myślę, że to, jak ludzie traktują kelnerów, jest wskazówką na temat tego, jacy są. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że większość pracowników restauracji musi żyć z napiwków, a nie z zarobków" - zaznaczyła.

Mimo że bardzo polubiła poznanego mężczyznę, zastanawia się, czy nie powinna porozmawiać z nim o tej sytuacji. Komentatorzy pod postem byli zgodni i podkreślali, że zachowanie mężczyzny "wiele o nim mówi". Wiele osób zachęcało ją też, by rozważyła spotykanie się i związek z takim człowiekiem.

Zobacz także: "Napiwkowy" savoir-vivre
Autor: DFR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić