Kelnerzy tego nienawidzą. Większość z nas tak robi

1041

Kelnerka zdradziła na TikToku, jak klienci restauracji utrudniają jej pracę. Wpis stał się viralem. Powód? Ten błąd popełnia większość gości lokali gastronomicznych.

Kelnerzy tego nienawidzą. Większość z nas tak robi
Kelnerka o błędzie popełnianym przez gości restauracji (©aquar - stock.adobe.com)

Jedzenie w restauracjach od dawna przestało być przywilejem. Chętnie i często korzystamy z usług lokali gastronomicznych nie tylko od święta, ale również żywiąc się tam na co dzień. Istnieje kilka zasad, które warto znać, by elegancko zachować się w czasie wizyty w lokalu.

Kończąc posiłek w restauracji należy zapłacić rachunek, zostawić napiwek i... okazuje się, że warto zrobić coś jeszcze. Kelnerka, która funkcjonuje na TikToku pod pseudonimem @fyrefairie zdradziła, że większość gości ma nawyk, który sprawia, że praca jej i jej kolegów pochłania więcej wysiłku niż to konieczne. Poradziła, czego unikać.

Filmik kelnerki viralem na TikToku

Kobieta zwróciła uwagę, że po skończonym posiłku większość gości ustawia talerze na sobie, a na nich kładzie jeszcze filiżanki. Paradoksalnie ma być to grzecznościowy gest wobec kelnera, by ułatwić mu pracę. Jednak efekt jest dokładnie odwrotny. Układanie w ten sposób naczyń dostarcza dodatkowej pracy obsłudze restauracji. Pracownik lokalu ma utrudnione zadanie, by posegregować naczynia i przygotować je do mycia.

Kelnerka pokazała zdjęcie, na którym widać przypadkowo poukładane na sobie talerze i kubki. To częsty widok na restauracyjnych stolikach na całym świecie.

"Kiedy klienci układają na sobie talerze na koniec posiłku, myśląc, że są pomocni" - napisała.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Jak ułatwić pracę kelnerom?

Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy osób, które przyznały, że rzeczywiście zdarza im się ustawiać talerz i kubki w ten sposób. Jeden z obserwatorów zapytał, co w takim razie należy robić, aby ułatwić obsłudze sprzątanie po posiłku. Autorka wpisu podzieliła się swoimi spostrzeżeniem na ten temat.

"Ułóż duże talerze razem, miseczki razem, małe talerze razem, nie mieszaj kubków i spodków z talerzami, z których jadłeś."

Wpis kelnerki zyskał ogromną popularność na TikToku. Obejrzało go ponad 160 tysięcy wyświetleń. Dzięki niemu wiele osób zdało sobie sprawę, że popełnia błąd.

Zobacz także: Pierwsza restauracja tylko dla zaszczepionych. „Goście bardzo miło reagują”
Autor: MKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić