Ciężko uwierzyć co miała na dłoniach. Pozbyła się tego po 30 latach

30

Kobieta z najdłuższymi paznokciami świata po niemal 30 latach postanowiła je obciąć. Rekordzistka Guinnessa, Ayanna Williams, mogła pochwalić się paznokciami o łącznej długości ponad 730 cm.

Ciężko uwierzyć co miała na dłoniach. Pozbyła się tego po 30 latach
Ayanna obcięła swoje niebotycznie długie paznokcie. (YouTube)

Ayanna Williams z Houston w Teksasie jest wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako właścicielka najdłuższych paznokci świata. Te, tuż przed obcięciem, mierzyły łącznie 733,55 cm.

Kobieta po niemal 29 latach zapuszczania paznokci postanowiła je obciąć. Jak przekazała mediom ze względów praktycznych - paznokcie przeszkadzały jej w codziennych czynnościach takich jak zmywanie naczyń czy zmiana pościeli.

Paznokcie o długości 730 cm

Muszę mieć bardzo, bardzo ostrożne ruchy. Zwykle więc w myślach już przygotowuję się do następnego kroku, który muszę zrobić, aby nie skaleczyć się tymi paznokciami - ani ich nie złamać. Nie mogę się doczekać obcinania, ponieważ nie mogę się doczekać nowego początku - mówła w rozmowie z przedstawicielami Guinessa.
Zobacz także: Cutting The World's Longest Fingernails - Guinness World Records

Ayanna potrzebowała od trzech do czterech butelek lakieru na jeden paznokieć. Malowanie zazwyczaj trwało przez kilka dni. Ponadto kobieta musiała używać codziennie odżywek i moczyła swoje paznokcie w ciepłej oliwie, aby były mocna i zdrowe.

Paznokcie zostaną wystawione w Muzeum "Belive it or not" na Florydzie. Ayanna zdobyła swój rekord w 2017 roku po odebraniu tytułu Lee Redmond. Lee zapuściła swoje paznokcie do łącznej długości 751 cm, niestety straciła je w wypadku samochodowym.

Zobacz także: Gigantyczne naleśniki z Syberii. Rosjanie ustanowili nowy rekord
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić