Zuzanna Sierzputowska| 

Codziennie siada na stacji w jednym celu. Historia kobiety chwyta za serce

15

Margaret McCollum od lat mieszka w Londynie. Śmierć bliskiej osoby była wyjątkowo trudnym przeżyciem. Brytyjka znalazła jednak sposób na to, aby poradzić sobie z odejściem męża. Ta historia poruszyła internautów.

Codziennie siada na stacji w jednym celu. Historia kobiety chwyta za serce
Opowieść o niezwykłej miłości niesie się po sieci (Twitter.com, Daniel Bowen)

Mąż Margaret McCollum w 1950 roku nagrał ogłoszenie, które było puszczane w londyńskim metrze jako tzw. mind the gap (komunikat proszący o zachowanie ostrożności podczas przekraczania odstępu pomiędzy peronem a pociągiem). Lata później jego głos został zastąpiony elektronicznym nagraniem. Jednak wyjątkowa historia miłości sprawiła, że na jednej stacji wciąż usłyszymy głos Oswalda Laurence'a.

Śmierć męża wywołała poczucie pustki. W pogodzeniu się ze stratą pomogło... londyńskie metro

Po tym, jak Oswald odszedł, Margaret wiedziała, że przywyknięcie do takiego stanu rzeczy nie będzie prostym zadaniem. Małżeństwo spędziło ze sobą wiele pięknych dni. Mężczyzna zmarł w 2003 roku, pozostawiając ukochaną z pustką w sercu. McCollum znalazła jednak nietypowy sposób na to, aby przyzwyczaić się do myśli, że męża nie ma ją u jej boku, jednocześnie codziennie słysząc jego głos, co niesamowicie podnosiło kobietę na duchu. Wszystko za sprawą nagrania w londyńskim metrze, do którego Oswald użyczył głosu. W pewnym momencie jednak "mind the gap" z głosem małżonka Margaret zniknęło. McCollum nie dała za wygraną i wysłała do firmy transportowej zajmującej się metrem specjalną wiadomość.

Po przeczytaniu historii zarząd zdecydował się na niezwykły gest

Margaret w swoim liście opisała, jak ważna jest dla niej kaseta z głosem męża. Poprosiła zarządców firmy transportowej o wysłanie niezwykłej pamiątki, która pomaga jej w radzeniu sobie z nieobecnością ukochanego. Nie spodziewała się, że jej prośba przyczyni się do tego, że nagranie Oswalda zostanie przywrócone! Poruszająca historia miłości sprawiła, że "mind the gap" w wykonaniu Oswalda Laurence'a jest teraz puszczane na przystanku Embankment linii Northern Line. Stacja ta znajduje się w pobliżu domu Margaret McCollum. Pomysłem władz zachwycają się internauci z całego świata, którym znana jest ta opowieść.

"To jest prawdziwa miłość";

"Dobrze jest wiedzieć, że są na świecie ludzie, którzy potrafią zadbać o drugiego człowieka"

"Brawa dla zarządu. Piękny gest!" - czytamy w komentarzach na Facebooku pod postem, gdzie jeden forumowicz przywołał historię Margaret i Oswalda.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Upominek dla kuriera. Nagranie stało się hitem
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić