Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Zuzanna Sierzputowska
|

Codziennie siada na stacji w jednym celu. Historia kobiety chwyta za serce

12
Podziel się

Margaret McCollum od lat mieszka w Londynie. Śmierć bliskiej osoby była wyjątkowo trudnym przeżyciem. Brytyjka znalazła jednak sposób na to, aby poradzić sobie z odejściem męża. Ta historia poruszyła internautów.

Codziennie siada na stacji w jednym celu. Historia kobiety chwyta za serce
Opowieść o niezwykłej miłości niesie się po sieci (Twitter.com, Daniel Bowen)

Mąż Margaret McCollum w 1950 roku nagrał ogłoszenie, które było puszczane w londyńskim metrze jako tzw. mind the gap (komunikat proszący o zachowanie ostrożności podczas przekraczania odstępu pomiędzy peronem a pociągiem). Lata później jego głos został zastąpiony elektronicznym nagraniem. Jednak wyjątkowa historia miłości sprawiła, że na jednej stacji wciąż usłyszymy głos Oswalda Laurence'a.

Śmierć męża wywołała poczucie pustki. W pogodzeniu się ze stratą pomogło... londyńskie metro

Po tym, jak Oswald odszedł, Margaret wiedziała, że przywyknięcie do takiego stanu rzeczy nie będzie prostym zadaniem. Małżeństwo spędziło ze sobą wiele pięknych dni. Mężczyzna zmarł w 2003 roku, pozostawiając ukochaną z pustką w sercu. McCollum znalazła jednak nietypowy sposób na to, aby przyzwyczaić się do myśli, że męża nie ma ją u jej boku, jednocześnie codziennie słysząc jego głos, co niesamowicie podnosiło kobietę na duchu. Wszystko za sprawą nagrania w londyńskim metrze, do którego Oswald użyczył głosu. W pewnym momencie jednak "mind the gap" z głosem małżonka Margaret zniknęło. McCollum nie dała za wygraną i wysłała do firmy transportowej zajmującej się metrem specjalną wiadomość.

Po przeczytaniu historii zarząd zdecydował się na niezwykły gest

Margaret w swoim liście opisała, jak ważna jest dla niej kaseta z głosem męża. Poprosiła zarządców firmy transportowej o wysłanie niezwykłej pamiątki, która pomaga jej w radzeniu sobie z nieobecnością ukochanego. Nie spodziewała się, że jej prośba przyczyni się do tego, że nagranie Oswalda zostanie przywrócone! Poruszająca historia miłości sprawiła, że "mind the gap" w wykonaniu Oswalda Laurence'a jest teraz puszczane na przystanku Embankment linii Northern Line. Stacja ta znajduje się w pobliżu domu Margaret McCollum. Pomysłem władz zachwycają się internauci z całego świata, którym znana jest ta opowieść.

"To jest prawdziwa miłość";

"Dobrze jest wiedzieć, że są na świecie ludzie, którzy potrafią zadbać o drugiego człowieka"

"Brawa dla zarządu. Piękny gest!" - czytamy w komentarzach na Facebooku pod postem, gdzie jeden forumowicz przywołał historię Margaret i Oswalda.

Zobacz także: Upominek dla kuriera. Nagranie stało się hitem
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(12)
proszęopomoc....
7 dni temu
.. .. sytuacia w jakiej się znalazłam... zmusiła mnie żeby poprosić o pomoc...przepraszam... ja naprawdę nie mam już żadnego wyjścia... Mam na imię Anna Krzyżanowska... jestem mamą trójki moich dzieci. Kasia jest w wieku 9ciu lat, Mateuszek ma trzy latka a Gośka skończyła właśnie dwa latka... Nasza sytuacja jest taka,że ledwo pokrywamy rachunki i z ledwością mamy na życie,... na podstawowe rzeczy... także i jedzenie... Niecałe dwa lata temu wzięłam kredyt... 3 tysiące na remont ... Jesienią na ścianach w pokoiku dzieci wychodziła pleśń i Dzieci Systematycznie Chorowaly,... Remont Był Konieczny dla ich zdrowia... rata kredytu to aż 400+ rachunki do tego ...Ja... Szukam pracy...Biorę też każdą pracę dorywczą... Walczę z całych swoich sił..ale czuję jakbym uderzała w mur..., Obecna sytuacja jest dla mnie straszliwa... jestem zrozpaczona... to wszystko mnie przytłacza... gdyby ktoś tu mógł choć trochę Nam pomóc... będę Wdzięczna z całego Swojego Serca... Wstyd mi prosic tu i raz jeszcze bardzo przepraszam... Tak po prostu... NAJBARDZIEJ POTRZEBNA JEST MAM ŻYWNOŚĆ... przyjmę także pampersy rozmiar 5 oraz środki czystości.., Nasz adres zamieszkania to Włocławek ul. Adama Mickiewicza7/12,. 95 1940 1076 5645 9448 0000 0000 ,..dziękuję z całego Serca za każdą okazaną pomoc...Życzę dobrej Piątkowej Nocy ..... Anna .. ..
JA!
1 tyg. temu
A nie mogą dać jej tej taśmy do domu ?!? Mogłaby go słuchać ... all the time !
Extra !
1 tyg. temu
.... lubię z życia / ..bo to prawdziwe
;l,kmn
1 tyg. temu
Anglicy, Irlandczycy maja naprawde wielkie serca i mnostwo empatii
ola
1 tyg. temu
tak niewiele czasem trzeba, odrobina empatii :))) cudny gest
znawczyni
1 tyg. temu
Takie cos morzliwe tylko w ANGLI
Jestjuzzapozn...
1 tyg. temu
Chcialabym przezyc taka milosc....
Skarbek
1 tyg. temu
Piękna historia. To była wielka miłość.
Aaa
1 tyg. temu
Takie nagranie może mieć w domu i słuchać do woli
Piotrunio
1 tyg. temu
Piękne! Wielka Miłość.
Janusz
1 tyg. temu
Wiele empatii. Brawo i dzięki dla firmy.
szybkispawacz
1 tyg. temu
Brawo ten Zarząd. Miło jest wiedzieć, że jeszcze są ludzie empatyczni
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić