Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Zuzanna Sierzputowska
|

Codziennie wypija 12 łyżeczek benzyny. "Kiedy ją piję, jestem szczęśliwa"

80
Podziel się:

Działanie ludzkiego mózgu w dużej mierze wciąż pozostaje dla nas zagadką. Tym bardziej może zatem dziwić fakt, że czasem wysyła nam dziwne sygnały. Jak bowiem wytłumaczyć to, że niektórzy ludzie czują silną potrzebę spożycia... benzyny?!

Codziennie wypija 12 łyżeczek benzyny. "Kiedy ją piję, jestem szczęśliwa"
Shannon wypija 12 łyżek benzyny dziennie (YouTube, tlc uk)

W 2014 roku 45-letni obywatel Wielkiej Brytanii został zatrzymany po tym, jak próbował zrobić dziurę w wężu połączonym ze zbiornikiem z benzyną. Mężczyzna swe zachowanie tłumaczył tym, że bardzo potrzebował... napić się substancji. Nie jest to odosobniony przypadek. W sieci można znaleźć mnóstwo wypowiedzi o tym, jak czyjś organizm domaga się spożycia tej substancji.

Od 2005 roku miał zakaz wstępu na stacje benzynowe

Wspomniany Brytyjczyk, zanim został zatrzymany, miał już na swoim koncie sądowy zakaz zbliżania się do stacji benzynowych. Wszystko przez to, że niejednokrotnie dopuścił się zniszczenia dystrybutorów, picia benzyny, a także wdychania jej oparów. Mężczyzna próbował praktycznie wszystkiego, aby walczyć z nietypowym uzależnieniem. Jednak żadna terapia nie przyniosła rezultatów. Okazuje się, że przypadek Taylora nie jest odosobniony. Z ciągłą chęcią pica benzyny walczy wiele osób.

Shannon codziennie wypija 12 łyżeczek benzyny

"My strange addiction" to dokument ukazujący ludzi z dziwnymi uzależnieniami. Jedną z jego bohaterek jest Shannon, która nie może żyć bez benzyny. Dzienna dawka 12 łyżeczek substancji to w skali roku pięć litrów trucizny, którą wlewa w siebie kobieta.

Ma jednocześnie słodki i cierpki smak. Kiedy ją piję, jestem szczęśliwa - wyznała w programie.

Shannon tłumaczy, że kiedy wychodzi z domu, zawsze bierze ze sobą odrobinę płynu. Co ciekawe, ma świadomość, że wyniszcza swoje ciało. Przez picie benzyny ma już powiększoną wątrobę. Uzależnienie od substancji może doprowadzić do śmierci. Mimo tej wiedzy nie zamierza zaprzestać swego groźnego rytuału.

Według mnie w jej ciele nie ma ani jednego układu, który funkcjonowałby w stu procentach prawidłowo - stwierdziła lekarka, która współpracowała przy powstawaniu wspomnianego dokumentu.

Ekspertka dodała, że osoby takie jak Shannon powinny niezwłocznie poddać się terapii. Ich nałóg jest poważnym zagrożeniem dla życia.

Niejadalne staje się jadalne, czyli co łączy przypadki wielbicieli benzyny

Każda z wymienionych wyżej osób posiada zaburzenie pica. Osoby cierpiące na tę dolegliwość potrafią zjeść czy wypić coś, co zwyczajnie jest niejadalne. Jest to zaburzenie kompulsywne, którego posiadacze potrafią m.in. wypić benzynę, zjeść glinę, surową skrobię, a nawet drewno. Nazwa zaburzenia pochodzi od łacińskiego określenia sroki, czyli ptaka znanego z faktu, że potrafi zjeść wiele niedozwolonych rzeczy.

Zobacz także: Uwielbiała energetyki. Miała wątrobę jak alkoholik
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(80)
twój nick
2 miesiące temu
Opary benzyny niekoniecznie muszą być tylko na stacji benzynowej, wystarczyłby wiatr i można stać w oddali i wąchać zapachy
Adek
2 miesiące temu
niech pomyśli o przeróbce na elektryczną :D
W/g normy
6 miesięcy temu
Ciekawe, czy ma wbudowany katalizator na wydechu.
pin
6 miesięcy temu
totalne brednie, po wypiciu benzyny u człowieka dochodzi do chemicznego zapalenia płuc, rokowania są złe może nastąpić zgon
avatar
6 miesięcy temu
ta na pewno, 12 łyżek to jest prawie szklanka, kojtła by po jednej dawce
Ola
6 miesięcy temu
Jak to przeczytałam zrobiło mi sie niedobrze, a co dopiero gdybym miała wypić benzynę.
king size
6 miesięcy temu
A frytki smaży na oleju napędowym do sałatki zamiast zamiast octu rozpuszczalnik a wieczorem przed telewizorem lampka denaturatu.Przed snem kapka butaprenu pod język.Ciekawe do czego używa kwasów
prof. Filczur
6 miesięcy temu
To jest dewiacja, ale z powodzeniem można wyleczyć ją prądem i młotkiem. Zapraszam tą panią na moją autorską terapię.
qwe22
6 miesięcy temu
od paru łyżeczek benzyny człowiek może umrzeć... wiec nie opowiadajcie takich bajek bo jeszcze jakies dziecko to przeczyta
Edward
6 miesięcy temu
Niech idzie na terapię może na dizla przejedzie
Makavelli
6 miesięcy temu
A olej co ile wymienia🤣🤣🤣
Hahaha
6 miesięcy temu
Niech zapali papierosa
Szkoda gadać
6 miesięcy temu
Wali od niej jak z karnista. Mam nadzieję, że nie pali papierosów. 🤣🤣
Mechanik
6 miesięcy temu
A przewody i swiece kiedy zmienia.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić