Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Zuzanna Sierzputowska
|
aktualizacja

Przerosły ją rachunki za gaz. Jej zabawna karteczka to hit

613
Podziel się:

Pani Małgorzata z Krakowa kiedyś podobne kartki widywała jedynie na internetowych forach. Nie sądziła, że kiedykolwiek sama będzie autorką jednej z nich. Niestety ciągle rosnące ceny za ogrzewanie gazowe zmusiły ją do znalezienia wyjścia z trudnej sytuacji.

Przerosły ją rachunki za gaz. Jej zabawna karteczka to hit
Taką kartkę mieszkanka Krakowa przykleiła do termostatu (Getty Images, Archiwum prywatne)

Pani Małgorzata ma 43 lata i samotnie wychowuje dwoje dzieci. Ogromne podwyżki cen za ogrzewanie mocno odbiły się na jej domowym budżecie, przez co ciężko jest związać koniec z końcem. Niestety nie ma wyboru - w mieszkaniu jest wyłącznie ogrzewanie gazowe. Aby choć trochę zmniejszyć przerażające rachunki, postanowiła w pewien sposób zmobilizować dzieci do rzadszego używania termostatu.

Czytelniczka nie miała wyboru. Musiała zacząć oszczędzać

Rzeczywistość radzenia sobie z ciągłymi podwyżkami cen wszystkiego nie jest, łagodnie mówiąc, za ciekawa. Coraz więcej osób zastanawia się, w jaki sposób choć trochę zmniejszyć comiesięczne wydatki, choć momentami brakuje już pomysłów, jak tego dokonać. Do redakcji zgłosiła się czytelniczka, która pokazała metodę swojej znajomej na radzenie sobie z rachunkami za ogrzewanie.

43-latka znajduje się w podbramkowej sytuacji. Jest samotną mamą, która robi wszystko, aby utrzymać rodzinę. Niestety ceny idą wciąż górę, podczas gdy pensje wciąż utrzymują się na tym samym poziomie. Krakowianka wiedziała, że trzeba będzie jeszcze mocniej zacisnąć pasa. Pomysł na obniżenie rachunku za gaz zobaczyła niegdyś na pewnej internetowej grupie. Wcześniej kobiecie przez myśl nie przeszło, że sama podejmie takie kroki.

W oszczędzanie włączyła dzieci. Napisała im taką wiadomość

Pani Małgorzata powiesiła na termostacie kartkę z krótkim quizem, który miał w zabawny sposób dać dzieciom do zrozumienia, co powinny zrobić. Dzieci co chwila, nawet kiedy nie było takiej potrzeby, podwyższały temperaturę w mieszkaniu. Z tego względu przerażona rachunkami mama zdecydowała się powstrzymać pociechy od regulowania temperatury.

Zanim podniesiesz temperaturę, odpowiedz na pytania. Czy masz skarpetki? Bluzę z długim rękawem? Bieliznę termiczną? Czy widzisz swój oddech?

Po odpowiedzi na powyższe pytania dzieci miały dwie opcje: niepodnoszenie temperatury lub ubranie się.

Po zdaniu sobie sprawy, do czego zmuszają ciągłe podwyżki, zdecydowanie nikomu nie powinno być do śmiechu.

Zobacz także: Drastyczne podwyżki. Minister odpiera zarzuty. Padło nazwisko Tuska
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(613)
Takajasetowta...
3 miesiące temu
Ja nie mogę ja mam zawsze w domu max 22 stopnie. A wolę 19 jak śpię. Trzeba się chartować, teściowa ma 24 jak dla mnie można paść tak duszno.
Lukaluka
3 miesiące temu
Dramat, jak mam w domu 23.9 to zaczynam kichać, w bluzie i bieliznie termicznej to sie na dwór wychodzi. W domu musi byc ponaf 24 stopnia. Tak jestesmy zdrowi
Marek Marek
4 miesiące temu
Niech idzie do Pinokia po osłonowe.
Krakowianka
4 miesiące temu
Brakująca informacja: jaki ta pani ma metraż (rozumiem, że domu, bo w blokach raczej jest CO)??
Leo 500-
4 miesiące temu
a, na duszę nie ma lekarstwa tylko wódka. Wódeczka zawsze dobra jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Leo 500-
4 miesiące temu
20 stop. C w domu ? to rozrzutność !!!!!!!!!!!!!!!!
gość
4 miesiące temu
Nie muszę małpować jakiejś kobieciny. Sama wiem, że trzeba oszczędzać gazu, ale 18,5 C to chyba tylko na noc, gdy kołdra przykrywa nawet głowę. Bzdety piszecie, kiedy w blokach spółdzielczych temperatura jest ustawiona w mieszkaniach przez całą zimę około 22 C!
Wojtekpa
4 miesiące temu
Zapraszam do bloku nie ma problemu z regulacją temperatury, ale metraź mniejszy i opłata wyższa.
KENZO
4 miesiące temu
DZEKUJEMY PiS!!!!
ija
4 miesiące temu
u mnie w domu to normalna temperatura , jak mowie komus ze tylko w niedziele mamy 19 stopni to sie dziwnie patrzeli .... teraz widze moda taka ...
1,2,3
4 miesiące temu
ALE ZABAWNE
szabadabada
4 miesiące temu
Nauczmy się mądrze korzystać z mediów. NIE MARNOWAĆ WODY, PRĄDU,GAZU. BĘDZIEMY PŁACIĆ MNIEJ ;-)
fcdds
4 miesiące temu
za rok to bedzie wojna wiec i tak POamiatane,
przez tuska i...
4 miesiące temu
za rachunki trzeba podziekowac unii i za te ich pseudo oplaty klimatyczne sluzace jako pretekst do sciagania kasy oraz tuskowi ktory na to pozwolil
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić