aktualizacja 

Całkiem niegłupie! Rowek na spodzie kubka IKEA. Oto, do czego służy

348

Zapewne wielu z was zauważyło, że niektóre kubki mają na spodach małe rowki, które pozornie wydają się niepotrzebne. Po sieci krąży kilka teorii na ten temat, ale zastosowanie rowków jest tylko jedno.

Całkiem niegłupie! Rowek na spodzie kubka IKEA. Oto, do czego służy
Kubki z Ikei to popularne wyposażenie kuchni (WP Kuchnia)

Na rynku mamy dostęp do przeróżnych naczyń i przyborów kuchennych. Przedmiotami, których wiele osób ma zdecydowanie za dużo w swojej kuchni, są kubki. Nie ma się co dziwić, niektóre z nich to małe dzieła sztuki umilające picie porannej kawy czy wieczornej herbaty ziołowej.

Bardzo popularne w Polsce są kubki IKEA. Niedrogie, poręczne, a jednocześnie zawsze zgodne z obowiązującymi trendami. Posiadacze kubków z tej sieciówki zauważyli, że każdy z nich ma charakterystyczny rowek na spodzie.

W sieci przewijają się różne teorie na temat ich zastosowania. W końcu to niemożliwe, żeby każdy kubek posiadał wadę fabryczną. Jedni twierdzą, że dzięki rowkowi kubek stabilniej stoi i nie ślizga się po blacie.

Inni z kolei zakładają, że rowki mają wpływ na utrzymanie odpowiedniej temperatury napoju. To zła teoria, ponieważ za temperaturę odpowiada materiał, z którego jest wykonany dany kubek oraz jego grubość.

Rowek na spodzie kubka IKEA. Oto, do czego służy

Prawdziwym powodem rowków w kubkach z Ikei jest dostosowanie ich do mycia w zmywarce. Dzięki małemu wgłębieniu woda szybciej spływa, a my później nie musimy trudzić się z wycieraniem mokrych kubków. Przydatne, prawda?

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Zobacz także: Grzyby w polskich lasach i parkach. Pokazał, co można znaleźć
Autor: KSA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić