o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Zuzanna Sierzputowska
|

Do czego służy kieszonka w damskich majtkach?

86
Podziel się

W damskich majtkach po wewnętrznej stronie znajduje się dodatkowa wkładka. Jaka jest jej funkcja? Okazuje się, że ma zupełnie inne przeznaczenie, niż można zakładać.

Do czego służy kieszonka w damskich majtkach?
Do czego służy kieszonka w majtkach? Zdziwicie się (Adobe Stock, ©Dziurek - stock.adobe.com)
bELfmKNx

Prawie każda para damskich majtek ma dodatkowy kawałek materiału, znajdujący się po wewnętrznej stronie bielizny. W jakim celu akurat w tym miejscu została umieszczona kieszonka? Jej istnienie wydaje się być całkowicie pozbawione sensu. Odpowiedź jest zaskakująca. Ten kawałek materiału nie miał na celu pomagać w przechowywaniu drobiazgów.

Ukryte "schowki" w ubraniach

Mogłoby się wydawać, że niektóre części garderoby powstały bezcelowo. Po co komu mała kieszonka w jeansach, która nic nie pomieści lub właśnie kieszonka w majtkach? Pierwotne powody umieszczenia poszczególnych schowków dzisiaj mogą wprawiać w zdumienie.

bELfmKNz

Wspomniana kieszonka w jeansach powstała w celu przechowywania zegarka na łańcuszku. Taka była jej funkcja lata temu, obecnie raczej już mało kto o tym pamięta, włącznie z producentami spodni, którzy często rezygnują z jej uszycia.

Do czego służy kieszonka w damskich majtkach?

Co w takim razie z kieszonką w damskich majtkach? Okazuje się, że w ten sposób krawcowe wzmacniały bieliznę. Nie był to jednak jedyny powód jej powstania.

Drugim czynnikiem był walor estetyczny - dodatkowa, wzmacniająca część bez bardzo widocznego szwu dużo lepiej się prezentuje. Jeszcze innym, w zasadzie najważniejszym, powodem dla którego powstała kieszonka jest higiena. Wewnętrzna część zakładki zwykle jest wykonana z bawełny, co chroni przed podrażnieniami.

bELfmKNF

W czasach masowej produkcji oraz różnorodności materiałów zakładka w damskich majtkach pojawia się rzadziej - projektanci opracowali wiele sposobów na to, aby wzmocnić bieliznę bez dodatkowego skrawka materiału.

Warto jednak pamiętać o tym, że majtki z zakładką są bardziej higieniczne i lepiej radzą sobie z ochroną przed bakteriami. Satynowa czy koronkowa bielizna o innej konstrukcji wygląda pięknie, ale bez dodatkowej zakładki nie dla wszystkich sprawdza się tak dobrze na co dzień.

Zobacz także: Dlaczego nie powinnyśmy nosić stringów zimą?
bELfmKOa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(86)
Piotrek
5 dni temu
Majtki i stanik po co? Viva natura
Zdzichu
5 dni temu
A ja lubię stringi, najlepiej koronkowe, bujnie owłosiona cipunia a nie jakieś kieszonki
Darek
5 dni temu
Ja mam majtki w krztałcie słonia z trąbą pośrodku😃Często ją podnosi😉😄
bELfmKOb
Mizuri74
1 tyg. temu
W Jeansach mała kieszonka na kondomy była a dodatkowa kieszonka w damskich gatkach była i jest na wkładkę.Chodzi o "wielbłądzie kopyto"
Olo
1 tyg. temu
Serzputowska, to skąd ty masz takie majty, czyżby Putin zrobił ci prezent?
Jarek Corleon...
1 tyg. temu
Spytajcie Jarka, on jest ekspertem od tych spraw.
Parzych
1 tyg. temu
Do narkotykow😄
Krawiec
1 tyg. temu
Ma Majty są najlepsze wełniane, z koziej wełny robione szydełkiem
Aleks
1 tyg. temu
Bełkot.Nie można wprost?
Rumburak
1 tyg. temu
Mają o czym pisać hahaha!
Paweł
1 tyg. temu
A to wszystkie majty mają takie kieszenie?
Pałalina22
1 tyg. temu
Jak facet wychodziły od baby z łóżka i nie ma majtów, to zakłada jej, ale kieszonkę zakłada na łepek.
DŻULCISZON
1 tyg. temu
My Julie Julciszony wcale nie nosimy majtów! Dlatego zapraszamy wszystkich Romeów i innych tatuśków do sprawdzenia naszych majteczek. Nasz Szefuńcio Szekpir czeka. Całuski i papatki kochane Romeaski.
bELfmKNT
DŻULIA
1 tyg. temu
My Julie Julciszony wcale nie nosimy majtów! Dlatego zapraszamy wszystkich Romeów i innych tatuśków do sprawdzenia naszych majteczek. Nasz Szefuńcio Szekpir czeka. Całuski I papatki kochane Romeaski.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić