Zuzanna Sierzputowska| 

Do czego służy kieszonka w damskich majtkach?

153

W damskich majtkach po wewnętrznej stronie znajduje się dodatkowa wkładka. Jaka jest jej funkcja? Okazuje się, że ma zupełnie inne przeznaczenie, niż można zakładać.

Do czego służy kieszonka w damskich majtkach?
Do czego służy kieszonka w majtkach? Zdziwicie się (Adobe Stock, ©Dziurek - stock.adobe.com)

Prawie każda para damskich majtek ma dodatkowy kawałek materiału, znajdujący się po wewnętrznej stronie bielizny. W jakim celu akurat w tym miejscu została umieszczona kieszonka? Jej istnienie wydaje się być całkowicie pozbawione sensu. Odpowiedź jest zaskakująca. Ten kawałek materiału nie miał na celu pomagać w przechowywaniu drobiazgów.

Ukryte "schowki" w ubraniach

Mogłoby się wydawać, że niektóre części garderoby powstały bezcelowo. Po co komu mała kieszonka w jeansach, która nic nie pomieści lub właśnie kieszonka w majtkach? Pierwotne powody umieszczenia poszczególnych schowków dzisiaj mogą wprawiać w zdumienie.

Wspomniana kieszonka w jeansach powstała w celu przechowywania zegarka na łańcuszku. Taka była jej funkcja lata temu, obecnie raczej już mało kto o tym pamięta, włącznie z producentami spodni, którzy często rezygnują z jej uszycia.

Do czego służy kieszonka w damskich majtkach?

Co w takim razie z kieszonką w damskich majtkach? Okazuje się, że w ten sposób krawcowe wzmacniały bieliznę. Nie był to jednak jedyny powód jej powstania.

Drugim czynnikiem był walor estetyczny - dodatkowa, wzmacniająca część bez bardzo widocznego szwu dużo lepiej się prezentuje. Jeszcze innym, w zasadzie najważniejszym, powodem dla którego powstała kieszonka jest higiena. Wewnętrzna część zakładki zwykle jest wykonana z bawełny, co chroni przed podrażnieniami.

W czasach masowej produkcji oraz różnorodności materiałów zakładka w damskich majtkach pojawia się rzadziej - projektanci opracowali wiele sposobów na to, aby wzmocnić bieliznę bez dodatkowego skrawka materiału.

Warto jednak pamiętać o tym, że majtki z zakładką są bardziej higieniczne i lepiej radzą sobie z ochroną przed bakteriami. Satynowa czy koronkowa bielizna o innej konstrukcji wygląda pięknie, ale bez dodatkowej zakładki nie dla wszystkich sprawdza się tak dobrze na co dzień.

Zobacz także: Dlaczego nie powinnyśmy nosić stringów zimą?
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić