aktualizacja 

Do czego służy ta dodatkowa dziurka w butach? Jest bardzo przydatna

21

Prawie każde buty sportowe mają dodatkowe oczko do sznurowania. Większość posiadaczy takiego obuwia nie wie, jak owo oczko powinno być wykorzystywane. Okazuje się, że to bardziej potrzebne, niż mogło nam się wydawać.

Do czego służy ta dodatkowa dziurka w butach? Jest bardzo przydatna
Do czego służy ta dodatkowa dziurka w butach? Jest bardzo przydatna (Getty Images)

Dziurka w trampkach, kieszonka w dżinsach czy pętelka z tyłu buta. Każdy z nas zna takie elementy przedmiotów codziennego użytku, które nie pozwalają spokojnie spać. Bo przecież nikt nigdy nie dał nam instrukcji do butów czy spodni.

Tym razem na tapetę bierzemy dodatkową dziurkę na sznurowadło w sportowych butach, a ponieważ dziurka ta występuje wyłącznie w obuwiu sportowym, łatwo założyć, że jest tam w celu dodatkowego skrzyżowania sznurowadeł albo zapewnienia dodatkowego opasania na samej górze stopy.

I częściowo można przyjąć to za fakt. To dodatkowe oczko jest kluczowe do zastosowania metody wiązania, która powoduje "zablokowanie" pięty, zwanej również pętlą biegacza. Prawidłowo zawiązany węzeł mocno trzyma piętę na miejscu, zapewniając wsparcie i zapobiegając nadmiernemu tarciu, które może powodować powstawanie pęcherzy.

A węzeł jest prosty:

  1. Zawiąż buty normalnie.
  2. U góry przewlecz sznurowadło z powrotem przez dodatkowe oczko w kierunku stopy. Nie ciągnij mocno.
  3. Powinieneś teraz mieć nową pętlę utworzoną przez sznurówkę z każdej strony. Przeciągnij każdą sznurówkę przez przeciwną pętlę.
  4. Mocno zaciągnij sznurowadła, zaciskając dwie nowe pętle równo z zewnętrzną stroną buta. Zawiąż buty normalnie.

Sposób ten sprawdzi się również w przypadku nowych butów, które często mają tendencję do obcierania pięty, gdyż nie pozwoli nowym butom "zjeżdżać" po pięcie podczas chodzenia.

Zobacz także: How To Use The Extra Shoelace Hole On Sneakers
Autor: AHA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić