Fani Simpsonów szaleją. Serial przepowiedział nominację Kamali Harris?

27

Kamala Harris jest pierwszą kobietą, która została wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych. Jak się okazuje, twórcy popularnej kreskówki już dawno przewidzieli taki rozwój wydarzeń. W mediach społecznościowych fani "Simpsonów" prześcigają się w memach o Kamali Harris.

Fani Simpsonów szaleją. Serial przepowiedział nominację Kamali Harris?
Kamala Harris (Getty Images)

W porównaniach chodzi głównie o stylizacje Kamali Harris na zaprzysiężeniu. Na historyczne wydarzenie Harris założyła fioletowy płaszcz Christophera Johna Rogersa, wschodzącej gwiazdy amerykańskiej mody. Postawiła też na klasyczne dodatki, naszyjnik z pereł i dopasowane kolczyki. Identycznie ubrana jest Lisa Simpson w jednym z odcinków kreskówki.

Simpsonowie w przyszłości

Kamala Harris jako pierwsza kobieta zostanie wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych. Nie mówcie mi, że są rzeczy, które nie mogą się zmienić – powiedział Joe Biden podczas uroczystości zaprzysiężenia 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Twórcy kreskówki już dawno to przewidzieli. W odcinku "Bart w przyszłości" , który został wyemitowany w 2000 roku, Lisa została pierwszą kobietą prezydentem USA – więc producenci i reżyserzy serialu anonimowanego byli bardzo blisko. Co ciekawe, Lisę ubrali dosłownie tak samo, jak na zaprzysiężeniu wyglądała Kamala Harris. Niesamowity zbieg okoliczności.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

To nie jedyna rzecz, jaką przewidzieli twórcy Simpsonów. To oni ustanowili w jednym z odcinków Donalda Trumpa prezydentem USA. W tym samym epizodzie Lisa żartowała, że odziedziczyli po prezydencie Trumpie spory kryzys budżetowy.

W rozmowie z "The Guardian" twórcy produkcji podkreślili, że to był najbardziej absurdalny żart, jaki mogli wymyślić w tamtym czasie.

Kamala Harris ma 55 lat i jest prawniczką hinduskiego i jamajskiego pochodzenia. Ma za sobą wieloletnią karierę w wymiarze sprawiedliwości. W latach 2011-2017 była prokurator generalną Kalifornii, wcześniej w latach 2004-2011 prokurator okręgową w San Francisco. Do polityki weszła późno, bo w 2016 roku, zdobywając mandat senatorski w 2017 roku Kalifornii.

Autor: APS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić