"Halloween należy do szatana". Reakcja ludzi na słowa księdza

145

Popularny na TikToku "Ksiądz z Osiedla", czyli ksiądz Rafał Główczyński, jest kolejnym duchownym, który w social mediach zabrał głos na temat Halloween. Mimo młodego wieku i często "wyluzowanego" podejścia do wielu spraw, tutaj wyraził się zdecydowanie. Tym samym sprowadził na siebie sporo krytyki ze strony obserwatorów.

"Halloween należy do szatana". Reakcja ludzi na słowa księdza
Słowa księdza o Halloween wywołały burzę komentarzy (Pexels, TikTok)

Ksiądz został zapytany o to, dlaczego trzeba sobie darować wyjście na imprezę halloweenową.

- Ze względu na miłość i szacunek do Boga. W niedzielnej ewangelii Jezus powiedział, żeby przynieśli mu denara, a następnie zapytał "czyja jest tu podobizna?", odpowiedzieli "Cezara" - zaczął duchowny.

- Wtedy On odrzekł: oddajcie Cezarowi to, co Cezara, a Bogu to, co boskie. Halloween w biblii szatana jest określone jednym z dwóch najważniejszych świąt satanistów. Drodzy, zgodnie z Biblią Szatana - Halloween należy do szatana - stwierdził ksiądz Rafał Główczyński.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Halloween obraża uczucia katolików? Ksiądz mówi o "zderzeniu kulturowym"

Sam miał swoją alternatywę dla Halloween. Zorganizował light party - imprezę z tańcami i udziałem młodzieży międzynarodowej. "Ksiądz z Osiedla" pełnił na niej rolę DJ'a.

Więcej szkody, niż pożytku?

Internauci w komentarzach nie zostawili na księdzu suchej nitki. Ich zdaniem wyolbrzymia problem, który w rzeczywistości nie jest niczym innym, jak... niewinną zabawą.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
A czym się różni przebieranie w Halloween, a przebieranie się jak się chodzi po kolędzie? Też się przecież za diabła przebierają - zapytał jeden z komentujących.
A co z kolędnikami którzy przebierają się za np. diabła czy śmierć? - wtórował następny.

Dodatkowo wiele z komentujących osób o istnieniu biblii szatana dowiedziało się właśnie z filmiku księdza.

Ale w biblii szatana jest zapisane, jak się obchodzi Halloween? Spotkanie się ze znajomymi w ten dzień i obejrzenie paru horrorów chyba nie jest złe - brzmiał jeden z komentarzy.

Biblia Szatana została wydana dopiero w 1969 r. Jej autor, Anton Szandor LaVey, był nazywany Czarnym Papieżem. Był założycielem i pierwszym najwyższym kapłanem Kościoła Szatana.

Zdaniem niektórych, bardziej zaznajomionych z tematem osób, autor Biblii Szatana przywłaszczył sobie wiele istniejących już symboli. Inni z kolei krytykowali Główczyńskiego mówiąc, że jako duchowny nie powinien znać takich ksiąg.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić