o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
KSA
|

Hebrajskie imię bije rekordy popularności. Nosi je pół miliona Polek

443
Podziel się

Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie dla wszystkich rodziców. Trendy w tej kwestii dosyć szybko się zmieniają, dlatego warto zapamiętać, które imiona dla dziewczynki są ponadczasowe.

Hebrajskie imię bije rekordy popularności. Nosi je pół miliona Polek
Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie (Adobe Stock)
bECFRzat

Imię towarzyszy człowiekowi przez całe życie, a niektórzy twierdzą, że w pewnym stopniu determinuje, jak jesteśmy postrzegani przez społeczeństwo. W związku z tym rodzice powinni dobrze przemyśleć swój wybór, a jeśli obawiają się, że wybiorą dla dziecka imię, które jest tylko chwilowo modne, to najlepiej kierować się tzw. klasyką.

Wśród żeńskich imion od lat króluje Anna, które pochodzi z hebrajskiego "channah". Słowo oznacza wdzięk oraz łaskę.

bECFRzav

W zestawieniu nie brakuje Katarzyny. Imię najprawdopodobniej powstało od słowa "katharos" oznaczającego: czysta i dziewicza.

Nigdy nie wyjdą z mody

W Polsce wiele starszych jak i młodszych kobiet nosi imię Agnieszka. Pochodzi od greckiego słowa "hagneia" i oznacza: czystość, bez skazy, świętość. Przed laty imię miało kilka postaci, np. Jagnieszka, Jegnieszka, a także Agna.

Ponadczasowym imieniem jest Maria. Pochodzenie imienia nie jest do końca wyjaśnione. Najprawdopodobniej korzenie są w języku hebrajskim, gdzie słowo "mariam" oznacza napawanie radością. Imię jest u nas bardzo popularne. Nosi je 600 tysięcy Polek.

bECFRzaB

Imieniem, które na pewno się nie przeterminuje, jest Barbara. Wywodzi się od przymiotnika "barbaros" oznaczającego barbarzyńcę.

Nawiązanie do chrześcijaństwa

Krystyny dominowały w Polsce kilkanaście lat temu, ale warto wziąć pod uwagę to imię, ponieważ jego znaczenie jest wyjątkowe. Krystyna to żeński odpowiednik imienia Christinus, które powstało wraz z narodzinami chrześcijaństwa i oznaczało człowieka należącego do Chrystusa.

Popularne imię, które również ma swoje korzenie w religii to Elżbieta. "Elzeba" wywodzi się z starohebrajskiego i oznaczało najprawdopodobniej "Bóg jest moją doskonałością". Imię było wyrazem ofiarowania siebie Bogu.

bECFRzaC

Na liście ponadczasowych imion nie może zabraknąć Ewy. Znaczenie imienia jest niezwykłe. "Hajja" w języku hebrajskim symbolizuje życie, osobę, dającą życie innym istotom.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Zobacz także: Łączenie różnych szczepionek przeciw COVID-19. „Skuteczne i stosunkowo bezpieczne”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECFRzaW
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(443)
Dobromira.
miesiąc temu
Najpiękniejsze są staropolskie imiona, żadne tam żydowskie. Tu nie Izrael; Rachel i Icków nie znosimy.
Aminio
miesiąc temu
nie polecam nazywania dziecka długimi dwoma imionami Przy długim nazwisku. Ja mam taki taśmociąg że hej. 2 długie imiona i podwójne nazwisko. W urzędzie zanim się podpiszę, mija z 10 minut XD
inga
miesiąc temu
najśmieszniejsze jest to,że im ktoś ma prostackie nazwisko, tym imiona potomstwa daje dziwaczniejsze i wymyślne np.luiza krzanik, andzelika luzak, itp...
bECFRzaX
RoxzWawa
miesiąc temu
...już nie długo będa obowiązkowe na pierwsze - imiona: Jacek, Jarosław, Lech, Mateusz, Ryszard, Zbigniew oraz Krystyna, Julia, Beata, Małgorzata, Elżbieta
Kradzio
miesiąc temu
Podobają mi się imiona Trajka,Fajka,Pajka
odp.
miesiąc temu
Najlepiej dać Lena a dla chłopca Kuba. Co drugi w przedszkolu na wsi tak ma.
bzdury
miesiąc temu
Co za głupoty. W każdym państwie są podobne imiona w Polsce też - żadne hebrajskie.
prof. Miodek
miesiąc temu
Wkrótce wszystkich o takich imionach doliczycie do żydowskiej diaspory. Jak channah można skojarzyć z Anną? Brzmi przecież, jak Hanka, która pochodzi z greckiego. Żydowskie imiona to Mordechaj i Mosze. W Polsce nikt nie nosi tak głupich imion i niech tak pozostanie.
Itzek
miesiąc temu
Lubię imię Hajka.
Realista
miesiąc temu
Mojej mamy znajoma z pracy, w czasie wojny dała swojemu synowi na imię Adolf, a chrzciła go pod niemiecką flagą z Hakenkreuz! Powaga! Nie dała złego słowa powiedzieć o Hitlerze. W 70 latach ubiegłego wieku wyjechała do Niemiec na stałe.
pytacz
miesiąc temu
To nie imiona są ciekawostką, ale ich skróty i zdrobnienia, np. Andzia, Alik, itd.
wacek
miesiąc temu
Najbardziej mącą Polakom w imionach niePolacy, ale znający nasz język ojczysty. Oni tu mieszkają od lat, ale nas nienawidzą przez wieki, od zawsze. Tacy to niewdzięczni goście. Dlatego nie uznaję ich generowanych szwindli, "kultur", prób wywyższania się, zawłaszczania historii oraz ich autorstwa wszechświatowych antypolskich acykłamstw. A co do imion - niechaj wszelkie imiona zawsze się dobrze noszą wszystkim ludziom dobrej woli .
????
miesiąc temu
A dlaczego to niby wszystko jest hebrajskie???
bECFRzaP
Mosiek
miesiąc temu
Najładniejsze imię to Salcia.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić